Wcześniej głosowałeś na ten artykuł. Nie ma sensu robić tego po raz drugi. Twój głos nie może zostać zapisany.
Rada Programowa Akademii Polskiej Siatkówki to grono ekspertów zaproszonych do współtworzenia programu Akademii Polskiej Siatkówki i wyrażania opinii na temat jej działalności.
Skład Rady Programowej:
Prezes Związku nadzorujący osobiście prace Rady.
Absolwent Politechniki Warszawskiej. Polski biznesmen zajmujący się ekologią i produkcją zdrowej żywności. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski w siatkówce old’boyów, zarówno w hali, jak i na plaży.
21 września 2004 zwyciężył w wyborach na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W swoim pierwszym wystąpieniu zapowiedział, że chce oczyścić atmosferę wokół związku, zjednoczyć środowisko oraz współpracować z każdym, komu zależy na polskiej siatkówce. Poinformował również, że swoją funkcję będzie pełnić społecznie.
W roku 2005 wszedł w skład Zarządu Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV), a rok później, w Tokio wybrany został do Zarządu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).
W czasie jego kadencji siatkarki reprezentacji Polski powtórzyły mistrzostwo Europy, a siatkarze zostali wicemistrzami świata. W 2008 roku, po 40 latach przerwy obydwie nasze reprezentacje zagrały w turnieju olimpijskim. Wiele polskich par młodzieżowych zaczęło sięgać po mistrzostwa i medale mistrzostw świata i Europy w siatkówce plażowej.
Prywatnie uwielbia bawić się z 4 letnią córką i małym synkiem, a wolnych chwilach z pasją gra w siatkówkę i na perkusji w zespole „Prezesów”.
Ryszard Bosek
Przewodniczy nad pracami Rady
Mistrz świata z 1974 i mistrz olimpijski z Montrealu 1976. Trzykrotny srebrny medalista mistrzostw Europy: w Belgradzie (1975), Helsinkach (1977) i Paryżu (1979). Uczestnik trzech igrzysk olimpijskich: w Monachium 1972 (9. miejsce), Montrealu 1976 (1. miejsce, złoty medal) i Moskwie 1980 (4. miejsce). Finalista MŚ w latach 19701 (Sofia) – 5 miejsce i 1978 (Rzym) – 8 miejsce. Zdobywca w 1978 roku Pucharu Mistrzostw Europy Mistrzostw Krajowych z Płomieniem Milowice i trzeciego miejsca w PEMK w 1979 roku. Dwa mistrzostwa Polski w barwach Płomienia Milowice (1977, 1979), trzy wicemistrzostwa Polski: 1970 (AZS Warszawa), 1975, 1976 (Płomień Milowice) i dwa brązowe medale MP: 1972 (AZS Warszawa) i 1974 (Płomień Milowice).
W barwach reprezentacji Polski zagrał 359 razy. Najlepszy siatkarz w klasyfikacji „PS” (1971). Uznawany za najlepszego na świecie przyjmującego.
Siatkarz: Błękitni Wołomin, Mazowsze Zegrze, AZS Warszawa (1968-1972) i Płomień Milowice (1973-1980) oraz klubów włoskich z Padwy – Petrarci i Termoroeca.
Trener: w Padwie, Milowicach, Częstochowie (u boku Stanisława Gościniaka), gdzie z AZS zdobył tytuł mistrza Polski (1990), wreszcie został trenerem kadry narodowej mężczyzn (2000-2001). W 2006 i na początku 2007 trenował KS Jastrzębski Węgiel.
Obecnie pełni funkcję dyrektora sportowego w AZS Częstochowa.
Odznaczony m.in. trzykrotnie złotym i dwukrotnie srebrnym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe i Złotym Krzyżem Zasługi.
Ireneusz Mazur - siatkarz, trener.
W styczniu 1998 roku przejął po Hubercie Jerzym Wagnerze kadrę narodową seniorów. Kontynuował rządy twardej ręki, ale dokonał również rewolucji w ówczesnym składzie reprezentacji, stawiając na młodych graczy, z którymi sięgał po medale mistrzostw Europy i mistrzostw świata juniorów.
Siatkarz: AKS Busko Zdrój, AZS-u Kielce, Stali Nysa, Stali Stalowa Wola.
W 1985 roku rozpoczął pracę trenerską razem z Janem Rysiem poprowadził reprezentację żeńską. Na początku lat dziewięćdziesiątych II trener męskiej reprezentacji przy Zbigniewie Zarzyckim (polska reprezentacja po raz pierwszy wzięła udział w kwalifikacjach do Igrzysk w Barcelonie).
W połowie lat 90-tych pierwszy trener reprezentacji juniorów. Pod wodzą Ireneusza Mazura rozkwitły talenty takich zawodników jak Dawid Murek, Sebastian Świderski czy Paweł Papke. Wtedy to kadra juniorów zdobyła dwa najważniejsze medale: Mistrzostw Europy 1996 w Netanii i Mistrzostw Świata 1997 w Bahrajnie, gdzie w finale pokonała ekipę Brazylii.
W 1998 pierwszy trener męskiej reprezentacji, w pierwszym meczu Ligi Światowej w Lipiecku drużyna pokonała ekipę Rosji 3:2.
Trener AZS Częstochowa (dwukrotne wicemistrzostwo kraju), Morza Szczecin, SKRY Bełchatów, AZS Politechnika.
Dr Edward Superlak - adiunkt w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, trener klasy mistrzowskiej w piłce siatkowej, autor ponad 50 publikacji, w tym 30 naukowych, autor monografii oraz książki, współautor redakcji naukowych trzech monografii, współzałożyciel i członek Międzynarodowego Towarzystwa Naukowego Gier Sportowych.
Trener reprezentacji Polski kobiet (1990-1994), członek Wydziału Szkolenia PZPS (1996-2008), członek Wydziału ds. Młodzieży PZPS (od 2008), członek Rady Trenerów PZPS (1996-2004), redaktor naczelny „Biuletynu Szkoleniowego” PZPS (2005-2006), wykładowca na ogólnopolskich i wojewódzkich kursokonferencjach dla trenerów i instruktorów piłki siatkowej, organizator i wykładowca na kursach kwalifikacyjnych na trenera klasy pierwszej w piłce siatkowej.
Osiągnięcia trenerskie: brązowy medal mistrzostw Polski (1985), udział w Mistrzostwach Europy (1989, 1991), klubowe wicemistrzostwo Polski (1996), zdobywca Pucharu Polski (1996), udział w rozgrywkach Ligi Mistrzyń (1996-97), Mistrz Polski Lig Międzyuczelnianych (2001).
Zainteresowania naukowe obejmują głównie ocenę dyspozycji osobniczych do gier sportowych oraz umiejętności i sprawności działania podczas gry zespołowej.
Zbigniew Krzyżanowski - szkoleniowiec, pochodzi z Węgrowa, niewielkiej miejscowości położonej niedaleko Siedlec. Po ukończeniu studiów na AWF zaczął pracę jako nauczyciel w szkole w Stoczku Węgrowskim. W 1984 roku przeniósł się do Węgrowa. Wybrał najzdolniejsze uczennice z czwartych klas i rozpoczął z nimi siatkarskie zajęcia w nowo powstałym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. Wkrótce, wraz z pierwszymi zwycięstwami, powstała nazwa - Nike. Ze swoimi wychowankami wywalczył ponad 20 medali (w tym 13 złotych) w młodzieżowych mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Kiedy dziewczęta przeszły do szkoły średniej przyszedł czas na sukcesy w rozgrywkach seniorek. Poprzez kolejne szczeble ligowe zespół przechodził praktycznie bez zatrzymania.
W 1998 roku Krzyżanowski wraz z Nike awansował do najwyższej ligi. Przez dwa kolejne sezony drużyna złożona z młodych dziewcząt, w głównej części własnych wychowanek, walczyła z powodzeniem zdobywając nawet III miejsce w Pucharze Polski. Jego osiągnięcia dostrzegli działacze PZPS. Został opiekunem reprezentacji Polski kadetek, które doprowadził do mistrzostwa Europy i czwartego miejsca na świecie. Od początku 2000 roku przez 3 lata opiekował się pierwszą reprezentacją. Po 24 latach przerwy awansował z nią do Mistrzostw Świata. W związku z rosnącymi trudnościami, niedługo po objęciu zespołu BKS Bielsko-Biała w 2004 roku zrezygnował z prowadzenia reprezentacji. Następnie zdobył z nowym zespołem dwa kolejne tytuły Mistrza Polski.
Od 2007 roku pracuje jako trener Kadry Polski Juniorek i koordynator wszystkich grup młodzieżowych pionu żeńskiego.
Dr Krzysztof Iwańczuk - doktor nauk humanistycznych, zatrudniony na stanowisku adiunkta, dyscyplina naukowa: nauka o polityce, specjalność naukowa: stosunki międzynarodowe, geografia polityczna. Przygotowuje rozprawę habilitacyjną nt. "Ukraina w europejskiej przestrzeni geopolitycznej".
W 1986 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk politycznych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Naturalne i przestrzenne wyznaczniki polityki zagranicznej PRL”.
Główne publikacje dr K. Iwańczuka to:
Struktura ludności ChRL, [w:] Chiny w stosunkach międzynarodowych pod red. K. Iwańczuka i A Ziętek, Lublin 2003, s. 13 – 17.
Pozycja demograficzna i geopolityczna ChRL, [w:] Chiny w stosunkach międzynarodowych pod red. K. Iwańczuka i A Ziętek, Lublin 2003, s. 54 – 58.
Struktura narodowościowa Federacji Rosyjskiej, [w:] Federacja Rosyjska w stosunkach międzynarodowych pod red. A. Czarnockiego i I. Topolskiego, Lublin 2006.
Pozycja geopolityczna Federacji Rosyjskiej, [w:] Federacja Rosyjska w stosunkach międzynarodowych pod red. A. Czarnockiego i I. Topolskiego, Lublin 2006.
Inne osiągnięcia (granty, stypendia):
Uczestnictwo w 18 międzynarodowych konferencjach naukowych (na 8 wygłoszone referaty) oraz kilkudziesięciu krajowych. Staże naukowe we Francji (Paryż, Aix-en-Provence).
Misje studyjne w Uniwersytecie im. Iwana Franko we Lwowie (6-krotnie).
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych oraz Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Przez dwie kadencji w latach 1988-1991 i 1991-1994 był członkiem Zarządu Głównego PTNP, funkcja - skarbnik.
W latach 1986-1990 obiął stanowisko sekretarza grupy tematycznej CPBP 11.10.2.2.1 „Międzynarodowa rola ChRL i jej wyznaczniki” oraz grupy tematycznej CPBP 11.4.III.A „Współistnienie państw w przestrzeni”. Organizator i współorganizator kilkunastu konferencji o zasięgu międzynarodowym bądź krajowym m.in.: konferencja IPSA, Zjazd PTNP, Zjazdy Zakładów Stosunków Międzynarodowych.
Waldemar Bartelik - absolwent Politechniki Gdańskiej, Ukończył Podyplomowe Studium Menedżerskie - Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów.
Wieloletni współpracownik i członek Zarządu PZPS, Prezes Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej.
Były zawodnik I-ligowego Stoczniowca Gdańsk. Działając w biznesie wielokrotnie wspierał rozgrywki siatkarskie w roli sponsora. Wieloletni Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny Koncernu Energetycznego ENERGA S.A., Wice-Prezes Zarządu Elektrim Kable, Prezes Zarządu Kablex Sp. z o.o., Navi-Expo Sp. z o.o.
Posiada wieloletnie doświadczenie i wiedzę z zakresu:
Skład Rady Programowej:
- Mirosław Przedpełski
- Ryszard Bosek
- Ireneusz Mazur
- Dr Edward Superlak
- Zbigniew Krzyżanowski
- Dr Krzysztof Iwańczuk
- Waldemar Bartelik
Prezes Związku nadzorujący osobiście prace Rady.
Absolwent Politechniki Warszawskiej. Polski biznesmen zajmujący się ekologią i produkcją zdrowej żywności. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski w siatkówce old’boyów, zarówno w hali, jak i na plaży.
21 września 2004 zwyciężył w wyborach na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W swoim pierwszym wystąpieniu zapowiedział, że chce oczyścić atmosferę wokół związku, zjednoczyć środowisko oraz współpracować z każdym, komu zależy na polskiej siatkówce. Poinformował również, że swoją funkcję będzie pełnić społecznie.
W roku 2005 wszedł w skład Zarządu Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV), a rok później, w Tokio wybrany został do Zarządu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).
W czasie jego kadencji siatkarki reprezentacji Polski powtórzyły mistrzostwo Europy, a siatkarze zostali wicemistrzami świata. W 2008 roku, po 40 latach przerwy obydwie nasze reprezentacje zagrały w turnieju olimpijskim. Wiele polskich par młodzieżowych zaczęło sięgać po mistrzostwa i medale mistrzostw świata i Europy w siatkówce plażowej.
Prywatnie uwielbia bawić się z 4 letnią córką i małym synkiem, a wolnych chwilach z pasją gra w siatkówkę i na perkusji w zespole „Prezesów”.
Ryszard Bosek
Przewodniczy nad pracami Rady
Mistrz świata z 1974 i mistrz olimpijski z Montrealu 1976. Trzykrotny srebrny medalista mistrzostw Europy: w Belgradzie (1975), Helsinkach (1977) i Paryżu (1979). Uczestnik trzech igrzysk olimpijskich: w Monachium 1972 (9. miejsce), Montrealu 1976 (1. miejsce, złoty medal) i Moskwie 1980 (4. miejsce). Finalista MŚ w latach 19701 (Sofia) – 5 miejsce i 1978 (Rzym) – 8 miejsce. Zdobywca w 1978 roku Pucharu Mistrzostw Europy Mistrzostw Krajowych z Płomieniem Milowice i trzeciego miejsca w PEMK w 1979 roku. Dwa mistrzostwa Polski w barwach Płomienia Milowice (1977, 1979), trzy wicemistrzostwa Polski: 1970 (AZS Warszawa), 1975, 1976 (Płomień Milowice) i dwa brązowe medale MP: 1972 (AZS Warszawa) i 1974 (Płomień Milowice).
W barwach reprezentacji Polski zagrał 359 razy. Najlepszy siatkarz w klasyfikacji „PS” (1971). Uznawany za najlepszego na świecie przyjmującego.
Siatkarz: Błękitni Wołomin, Mazowsze Zegrze, AZS Warszawa (1968-1972) i Płomień Milowice (1973-1980) oraz klubów włoskich z Padwy – Petrarci i Termoroeca.
Trener: w Padwie, Milowicach, Częstochowie (u boku Stanisława Gościniaka), gdzie z AZS zdobył tytuł mistrza Polski (1990), wreszcie został trenerem kadry narodowej mężczyzn (2000-2001). W 2006 i na początku 2007 trenował KS Jastrzębski Węgiel.
Obecnie pełni funkcję dyrektora sportowego w AZS Częstochowa.
Odznaczony m.in. trzykrotnie złotym i dwukrotnie srebrnym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe i Złotym Krzyżem Zasługi.
Ireneusz Mazur - siatkarz, trener.
W styczniu 1998 roku przejął po Hubercie Jerzym Wagnerze kadrę narodową seniorów. Kontynuował rządy twardej ręki, ale dokonał również rewolucji w ówczesnym składzie reprezentacji, stawiając na młodych graczy, z którymi sięgał po medale mistrzostw Europy i mistrzostw świata juniorów.
Siatkarz: AKS Busko Zdrój, AZS-u Kielce, Stali Nysa, Stali Stalowa Wola.
W 1985 roku rozpoczął pracę trenerską razem z Janem Rysiem poprowadził reprezentację żeńską. Na początku lat dziewięćdziesiątych II trener męskiej reprezentacji przy Zbigniewie Zarzyckim (polska reprezentacja po raz pierwszy wzięła udział w kwalifikacjach do Igrzysk w Barcelonie).
W połowie lat 90-tych pierwszy trener reprezentacji juniorów. Pod wodzą Ireneusza Mazura rozkwitły talenty takich zawodników jak Dawid Murek, Sebastian Świderski czy Paweł Papke. Wtedy to kadra juniorów zdobyła dwa najważniejsze medale: Mistrzostw Europy 1996 w Netanii i Mistrzostw Świata 1997 w Bahrajnie, gdzie w finale pokonała ekipę Brazylii.
W 1998 pierwszy trener męskiej reprezentacji, w pierwszym meczu Ligi Światowej w Lipiecku drużyna pokonała ekipę Rosji 3:2.
Trener AZS Częstochowa (dwukrotne wicemistrzostwo kraju), Morza Szczecin, SKRY Bełchatów, AZS Politechnika.
Dr Edward Superlak - adiunkt w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, trener klasy mistrzowskiej w piłce siatkowej, autor ponad 50 publikacji, w tym 30 naukowych, autor monografii oraz książki, współautor redakcji naukowych trzech monografii, współzałożyciel i członek Międzynarodowego Towarzystwa Naukowego Gier Sportowych.
Trener reprezentacji Polski kobiet (1990-1994), członek Wydziału Szkolenia PZPS (1996-2008), członek Wydziału ds. Młodzieży PZPS (od 2008), członek Rady Trenerów PZPS (1996-2004), redaktor naczelny „Biuletynu Szkoleniowego” PZPS (2005-2006), wykładowca na ogólnopolskich i wojewódzkich kursokonferencjach dla trenerów i instruktorów piłki siatkowej, organizator i wykładowca na kursach kwalifikacyjnych na trenera klasy pierwszej w piłce siatkowej.
Osiągnięcia trenerskie: brązowy medal mistrzostw Polski (1985), udział w Mistrzostwach Europy (1989, 1991), klubowe wicemistrzostwo Polski (1996), zdobywca Pucharu Polski (1996), udział w rozgrywkach Ligi Mistrzyń (1996-97), Mistrz Polski Lig Międzyuczelnianych (2001).
Zainteresowania naukowe obejmują głównie ocenę dyspozycji osobniczych do gier sportowych oraz umiejętności i sprawności działania podczas gry zespołowej.
Zbigniew Krzyżanowski - szkoleniowiec, pochodzi z Węgrowa, niewielkiej miejscowości położonej niedaleko Siedlec. Po ukończeniu studiów na AWF zaczął pracę jako nauczyciel w szkole w Stoczku Węgrowskim. W 1984 roku przeniósł się do Węgrowa. Wybrał najzdolniejsze uczennice z czwartych klas i rozpoczął z nimi siatkarskie zajęcia w nowo powstałym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. Wkrótce, wraz z pierwszymi zwycięstwami, powstała nazwa - Nike. Ze swoimi wychowankami wywalczył ponad 20 medali (w tym 13 złotych) w młodzieżowych mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Kiedy dziewczęta przeszły do szkoły średniej przyszedł czas na sukcesy w rozgrywkach seniorek. Poprzez kolejne szczeble ligowe zespół przechodził praktycznie bez zatrzymania.
W 1998 roku Krzyżanowski wraz z Nike awansował do najwyższej ligi. Przez dwa kolejne sezony drużyna złożona z młodych dziewcząt, w głównej części własnych wychowanek, walczyła z powodzeniem zdobywając nawet III miejsce w Pucharze Polski. Jego osiągnięcia dostrzegli działacze PZPS. Został opiekunem reprezentacji Polski kadetek, które doprowadził do mistrzostwa Europy i czwartego miejsca na świecie. Od początku 2000 roku przez 3 lata opiekował się pierwszą reprezentacją. Po 24 latach przerwy awansował z nią do Mistrzostw Świata. W związku z rosnącymi trudnościami, niedługo po objęciu zespołu BKS Bielsko-Biała w 2004 roku zrezygnował z prowadzenia reprezentacji. Następnie zdobył z nowym zespołem dwa kolejne tytuły Mistrza Polski.
Od 2007 roku pracuje jako trener Kadry Polski Juniorek i koordynator wszystkich grup młodzieżowych pionu żeńskiego.
Dr Krzysztof Iwańczuk - doktor nauk humanistycznych, zatrudniony na stanowisku adiunkta, dyscyplina naukowa: nauka o polityce, specjalność naukowa: stosunki międzynarodowe, geografia polityczna. Przygotowuje rozprawę habilitacyjną nt. "Ukraina w europejskiej przestrzeni geopolitycznej".
W 1986 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk politycznych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Naturalne i przestrzenne wyznaczniki polityki zagranicznej PRL”.
Główne publikacje dr K. Iwańczuka to:
Struktura ludności ChRL, [w:] Chiny w stosunkach międzynarodowych pod red. K. Iwańczuka i A Ziętek, Lublin 2003, s. 13 – 17.
Pozycja demograficzna i geopolityczna ChRL, [w:] Chiny w stosunkach międzynarodowych pod red. K. Iwańczuka i A Ziętek, Lublin 2003, s. 54 – 58.
Struktura narodowościowa Federacji Rosyjskiej, [w:] Federacja Rosyjska w stosunkach międzynarodowych pod red. A. Czarnockiego i I. Topolskiego, Lublin 2006.
Pozycja geopolityczna Federacji Rosyjskiej, [w:] Federacja Rosyjska w stosunkach międzynarodowych pod red. A. Czarnockiego i I. Topolskiego, Lublin 2006.
Inne osiągnięcia (granty, stypendia):
Uczestnictwo w 18 międzynarodowych konferencjach naukowych (na 8 wygłoszone referaty) oraz kilkudziesięciu krajowych. Staże naukowe we Francji (Paryż, Aix-en-Provence).
Misje studyjne w Uniwersytecie im. Iwana Franko we Lwowie (6-krotnie).
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych oraz Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Przez dwie kadencji w latach 1988-1991 i 1991-1994 był członkiem Zarządu Głównego PTNP, funkcja - skarbnik.
W latach 1986-1990 obiął stanowisko sekretarza grupy tematycznej CPBP 11.10.2.2.1 „Międzynarodowa rola ChRL i jej wyznaczniki” oraz grupy tematycznej CPBP 11.4.III.A „Współistnienie państw w przestrzeni”. Organizator i współorganizator kilkunastu konferencji o zasięgu międzynarodowym bądź krajowym m.in.: konferencja IPSA, Zjazd PTNP, Zjazdy Zakładów Stosunków Międzynarodowych.
Waldemar Bartelik - absolwent Politechniki Gdańskiej, Ukończył Podyplomowe Studium Menedżerskie - Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów.
Wieloletni współpracownik i członek Zarządu PZPS, Prezes Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej.
Były zawodnik I-ligowego Stoczniowca Gdańsk. Działając w biznesie wielokrotnie wspierał rozgrywki siatkarskie w roli sponsora. Wieloletni Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny Koncernu Energetycznego ENERGA S.A., Wice-Prezes Zarządu Elektrim Kable, Prezes Zarządu Kablex Sp. z o.o., Navi-Expo Sp. z o.o.
Posiada wieloletnie doświadczenie i wiedzę z zakresu:
- systemowego zarządzania organizacją i procesami,
- zarządzania zasobami ludzkimi,
- projektowania efektywnych struktur organizacyjnych,
- zarządzania finansami przedsiębiorstwa,
- zarządzania rachunkiem kosztów,
- projektowania, wdrażania i zarządzania budżetem wg MPK oraz wdrażania i stosowania zasad kontrolingu,
- wdrażania systemów ISO 9000 i 14001,
- organizacji procesów produkcyjnych,
- doświadczenia w negocjacjach z organizacjami związkowymi dot. układów zbiorowych, pakietów socjalnych i sporów zbiorowych.
Wszystkie grafiki, zdjęcia, teksty oraz same strony www podlegają ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim.
Używanie ich w jakikolwiek sposób bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia jest zabronione i może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej i karnej w maksymalnym zakresie dopuszczalnym przez prawo.
Oceń artykuł:
Średnia ocena: 2.23
Artykuły mogą być komentowane tylko i wyłącznie przez zalogowanych użytkowników.
Jeżeli nie posiadasz konta w naszej Akademii - założ je już dziś.
Jeżeli nie posiadasz konta w naszej Akademii - założ je już dziś.