Akademia Polskiej Siatkówki

Biuletyn Informacyjny Akademia Polskiej Siatkówki

PZPS
Home APS Bilbioteka Nauczyciele Trenerzy Menedżerowie Zawodnicy Młodzież VIDEO Sklep

Sezon siatkarski 2010/2011 dobiegł końca. Przed trenerami, instruktorami oraz zawodnikami zasłużone wakacje. Jednak czym byłyby one bez wartościowej lektury. Dlatego zapraszamy wszystkich do odwiedzenia najnowszych publikacji na stronie www.akademiasiatkowki.com.pl! Niezależenie od pory roku, zawsze można przeczytać interesujące artykuły, ciekawe analizy oraz materiał wzbogacający wiedzę na temat siatkówki!

 

Dariusz Kielak - indywidualizacja w trningu siatkarzy

Zmiany mocy u zawodniczek piłki siatkowej w czasie meczu mistrzowskiego

Dariusz Kielak - indywidualizacja w trningu siatkarzyGra w piłkę siatkową opiera się głównie na działaniach zespołowych. Zwycięstwo w meczu/turnieju odnosi drużyna. Zadania stawiane w grze wymagają jednak specjalnych dyspozycji i umiejętności od poszczególnych zawodników – specjalizacja funkcji i pozycji. To często od nich – zależy sukces zespołu. Nie bez znaczenia jest zatem wyróżnianie w meczu najlepszego zawodnika (nagroda MVP) oraz przyznawanie nagród najlepszym zawodnikom w turniejach ME, MŚ, LŚ, PŚ, IO na poszczególnych pozycjach: atakującym, blokującym, przyjmującym, rozgrywającym, libero, a także najskuteczniejszym, i zagrywającym. Aby doprowadzić zawodników do takich sukcesów muszą oni przejść wieloletni proces szkolenia oraz zdobywania umiejętności i doświadczeń w grze na różnych poziomach zaawansowania. Osobnicze możliwości rozwoju mistrzostwa sportowego determinowane są przez dwie grupy czynników. Pierwszą z nich stanowi zespół uwarunkowań genetycznych, drugą wpływy środowiska przejawiające się w procesie treningu.

Przeczytaj cały artykuł

Kuba Atys

Kuba Atys

Kuba AtysJest jednym z najlepszych fotografów zajmujących się sportem. Jego warsztat cechuje niezwykła precyzja, ujęcie chwili oraz umiejętność pokazania historii za pomocą jednego zdjęcia. Kuba Atys w rozmowie opowiada o swoich początkach w zawodzie, swojej pasji a także zdradza kilka szczegółów ze swojej pracy. – Przez lata poznałem trochę podstaw siatkarskiej taktyki, schematów. Przewiduję więc, do kogo poleci piłka. To było ważne kilka lat temu, kiedyś pracowaliśmy na filmie, a zdjęcia robiliśmy pojedynczo. Potem były cztery, teraz dziewięć klatek na sekundę i nie ukrywam, że to niemal komfortowa sytuacja dla fotoreportera. Trzeba jednak zawsze być skupionym na zawodniku. Nie kończę na jednym elemencie, czekam na rozwój wypadków, bo to najczęściej jest najfajniejsze – złapać coś nieprzewidzianego. To jest gra pozornie schematyczna, ale wymagająca od fotoreportera czujności, a czasami intuicji – mówi Kuba Atys.

Przeczytaj cały artykuł

Video wykłady - część I i II

Video wykłady - część I i II

Video wykłady - część I i IIAkademia Polskiej Siatkówki ma przyjemność zaprezentować Państwu Video Wykłady. Jest to pierwsza seria z planowanej do wydania cyklu filmowych materiałów dydaktycznych, które będą stanowić praktyczną pomoc w nauczaniu siatkówki na różnych poziomach zaawansowania sportowego!

Zobacz cz. 1 Zobacz cz. 2

Czy wiesz, że...

Czy wiesz, że...

Czy wiesz, że...Na stronach Akademii Polskiej Siatkówki jest ponad 200 artykułów poświęconych siatkówce! Ich autorami są trenerzy siatkówki, eksperci sportowi, a także profesorowie Akademii Wychowania Fizycznego! Zapraszamy do ich lektury!

Akademia na Facebooku!

facebook

Zapraszamy ponadto do odwiedzenia naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook! Komunikaty o najnowszych informacjach, publikacjach oraz inicjatywach Akademii Polskiej Siatkówki w jednym miejscu. Jesteśmy obecni na Facebooku, aby być jeszcze bliżej Państwa!

Przejdź do Facebooka »

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co sie dzieje się na portalu zapoznaj sie z naszym systemem powiadomień o nowych artykułach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą reklamową APS. Znajdziecie w niej Państwo szeroki wachlarz propozycji reklamowych jakie oferuje Akademia.

Jesteś zainteresowany współpracą z naszą Akademią? Napisz do nas.
Masz uwagi odnośnie działania biuletynu - czekamy na e-maile: akademia@akdemiasiatkowki.com.pl