Biuletyn nr 4/2021
Akademia Polskiej Siatkówki Biuletyn Informacyjny - Akademia Polskiej Siatkówki PZPS
Home APS Bilbioteka Nauczyciele Trenerzy Menedżerowie Zawodnicy Młodzież VIDEO Sklep
 

Padł rekord…blisko tysiąc czytelników jednej publikacji w ciągu miesiąca!

 
 

Zwycięzca

Z wyników odwiedzalności naszego portalu za miesiąc maj wynika, że absolutnym liderem stała się publikacja pt. Harmonogram treningów dla grupy 6-9 lat. Jest to jeden z rozdziałów książki „Coaching Youth Volleyball” rekomendowanej przez USA Volleyball i American Sport Education Program . To praktyczne, poparte doświadczeniami amerykańskiej siatkówki opracowanie metodyczne przeczytało blisko tysiąc polskich trenerów, instruktorów i nauczycieli wf., stałych użytkowników naszego portalu.

Na publikację tego materiału Akademia uzyskała zgodę wydawnictwa i autorów, którzy dowiedziawszy się, że trafi ona za naszym pośrednictwem do polskich szkoleniowców z entuzjazmem wyrazili aprobatę na udostępnienie polskiej wersji językowej naszym użytkownikom. Wyrazili oni jednocześnie nadzieję, że przekazane treści przyczynią się do rozwoju polskiej siatkówki. To piękny gest, za który autorom i wydawnictwu serdecznie dziękujemy.

Wicelider

Drugą w kategorii najpopularniejszych publikacji w naszym portalu była informacja dotycząca Konkursu dla trenerów i instruktorów siatkówki. Informujemy, że Komisja Konkursowa jest obecnie na etapie oceny prac i niebawem opublikujemy komunikat o zwycięzcach. Po zapoznaniu się z treścią zgłoszonych prac jesteśmy pewni, nagrodzone materiały że dostarczą polskiej siatkówce cennego materiału szkoleniowego. Główną nagrodą w konkursie jest notebook lidera na rynku komputerów przenośnych firmy Lenovo, sponsora Polskiej Siatkówki.

Jakże cenne trzecie miejsce

Z danych statystycznych odwiedzalności naszego portalu w maju wynika, że co trzeci stały użytkownik www.akademiasiatkowki.com.pl - a jest już ich blisko 2 tysiące - w ciągu pierwszego miesiąca funkcjonowania Internetowego Słownika Terminów Siatkarskich APS skorzystał z jego zasobów. Bardzo cieszy ten wynik, bowiem tak liczna grupa korzystających ze słownika świadczy o jego bardzo praktycznej przydatności i co bardzo istotne o aspiracjach naszych czytelników.

Zapraszamy do korzystania z Internetowego Słownika Terminów Siatkarskich APS. Aplikacja zawiera ponad 1500 haseł używanych we współczesnej siatkówce. Mamy nadzieję, że nasz Słownik stanie się dla Państwa przydatny podczas kontaktów z kolegami z innych krajów a także podczas nauki z obcojęzycznych podręczników i materiałów.

Nagrodę w postaci książki Zdzisława Ambroziaka „Swoje wiem i piszę” w naszym konkursie na najbardziej celną propozycję uzupełnienia haseł Słownika otrzymał pan Radosław Tuszyński.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

ŁĄCZNIK

     
 
 

W siedzibie związku spotykamy go zazwyczaj pochylonego nad stertą dokumentów i formularzy. W trakcie zgrupowań nieustannie krąży pomiędzy Spałą a Warszawą. Jest potrzebny wszędzie, każdemu, o każdej porze dnia i nocy. W trakcie sezonu nie odstępuje reprezentacji. Dosłownie jest łącznikiem pomiędzy kadrą, sztabem szkoleniowym, medycznym, związkiem, ministerstwem, sponsorem FIVB czy CEV. Ten wstęp w żaden sposób nie wyczerpuje wszystkich obowiązków, które spoczywają na menedżerze reprezentacji. Kiedy trzeba, musi był nieustępliwym urzędnikiem, innym razem wytrawnym dyplomatą, a jeśli trzeba starszym, dobrym kolegą.

Więcej na temat pracy Witolda Romana menedżera męskiej reprezentacji Polski znajdziecie na stronach Akademii.

 
   

Sylwetka miesiąca…

   
 
 

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetką trenera najlepszej siatkarskiej drużyny. O fenomenie Brazylii, trudnych decyzjach jakie musi podejmować trener i polskich kibicach siatkówki opowiada Bernando Rezende.

Jak nikt pamięta turnieje finałowe Ligi Światowej. Od 2001 roku, kiedy objął reprezentację Brazylii, jako trener wygrywał tę imprezę aż sześciokrotnie, i tylko w 2002 roku jego zespół zdobył „zaledwie” srebrny medal. Dodając do tego sukcesy w postaci mistrzostwa olimpijskiego i świata, „Bernardinho” staje się jednym z najbardziej utytułowanych szkoleniowców na świecie.

FORUM: Przypominamy o tym, iż cały czas działa siatkarskie forum dla trenerów, zawodników, nauczycieli i menedżerów. Zachęcamy do dyskusji i wymiany doświadczeń.

 
 
 

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co sie dzieje na portalu zapoznaj sie z naszym systemem powiadomień o nowych artykułach. Użytkowniku, ustaw swój system już teraz! Wystarczy się zalogować w APS i przejść na tą stronę.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą reklamową APS. Znajdziecie w niej Państwo szeroki wachlarz propozycji reklamowych jakie oferuje Akademia.

 
 
  Jesteś zainteresowany współpracą z naszą Akademią? Napisz do nas  
  Masz uwagi odnośnie działania biuletynu - czekamy na e-maile: akademia@akdemiasiatkowki.com.pl