Akademia Polskiej Siatkówki

Biuletyn Informacyjny Akademia Polskiej Siatkówki

PZPS
Home APS Bilbioteka Nauczyciele Trenerzy Menedżerowie Zawodnicy Młodzież VIDEO Sklep
video wykład

video wykład

Video wykład

Pragniemy Państwu zaprezentować wykład Roberta Bałuszyńskiego dotyczący zagrywki szybującej z wyskoku. W pierwszym odcinku laureat konkursu Akademii Polskiej Siatkówki w przystępny sposób przedstawi filozofię zagrywki, jej najważniejsze elementy oraz porady dla wszystkich trenerów i instruktorów siatkówki.

Robert Bałuszyński

Robert Bałuszyński

Robert BałuszyńskiRobert Bałuszyński jest jednym z najbardziej obiecujących trenerów w Polsce. – Tytan pracy! Zawsze dochodził do wysokiego poziomu, dzięki profesjonalnemu podejściu do wykonywanego zajęcia – tak wspomina Bałuszyńskiego jego pierwszy trener Marek Krawczyk w TPPS Tychy. Opinia trenera znakomicie oddaje charakter Roberta Bałuszyńskiego – nie był wybitnym zawodnikiem, ale upór, rzetelność oraz duża wiedza, sprawiły, że młody trener z Rzeszowa ma wszystko, aby stać się wybitnym trenerem.

Przeczytaj cały artykuł

KRZYSZTOF STRZYLAK

Wywiad Miesiąca

KRZYSZTOF STRZYLAKReklamy Alfa Star na bandach i w relacjach telewizyjnych to przejaw wierności wobec Siatkówki współwłaściciela jednego z największych w Polsce biur podróży, Krzysztofa Strzylaka. Związek biznesowy nie jest jednak przypadkowy. Krzysztof Strzylak jest bowiem jednym z najbardziej uznanych arbitrów PlusLigi i PlusLigi Kobiet, o czym zresztą chętnie opowiada: – Były trener Jastrzębskiego Węgla Robert Santilli był ciekawą osobowością, a i obecny Igor Prielożny jest postacią wymagającą dla sędziów. Jednak zarówno trenerzy, jak i sędziowie dobrze się znają i przewidują wzajemne reakcje w konkretnych sytuacjach. Ja rzadko karzę kartką. Zazwyczaj wystarczą stanowcze gesty czy spojrzenia. To jest rodzaj wojny psychologicznej toczonej na linii sędzia – trener, zawodnik. Kto kogo sobie w meczu ułoży. Staram się jednak, by rozstrzygnięcia w tej specyficznej rywalizacji miały pokojowy charakter – mówi w wywiadzie Strzylak.

Przeczytaj cały artykuł

Badania lekarskie sportowców

Recenzja  Miesiąca

KRZYSZTOF STRZYLAKWspółczesna medycyna sportowa obecnie jest rozumiana szerzej, jako medycyna aktywności ruchowej. Zajmuje się nie tylko sportowcem wyczynowym, ale także każdym aktywnym fizycznie, od wczesnego dzieciństwa do późnej starości człowiekiem, zarówno w zdrowiu jak i chorobie. Najważniejszym, podstawowym celem tak rozumianej medycyny sportowej jest przede wszystkim profilaktyka. W praktyce działalność profilaktyczna przejawia się we wstępnych badaniach lekarskich, które orzec mają o zdolności badanego do podjęcia aktywności ruchowej oraz systematycznej kontroli jej wpływu na stan jego zdrowia.

Przeczytaj cały artykuł

W połowie drogi do Londynu

Analiza

W połowie drogi do LondynuMistrzostwa świata wypadają w połowie cyklu przygotowań do igrzysk olimpijskich. Jest to dobry moment do podsumowania gry zespołów oraz zmian, jakie mogą dotyczyć parametrów decydujących o wyniku sportowym. A mało kto w tak ciekawy sposób analizuje grę jak dr. Grzegorz Grządziel. Ponieważ tegoroczne mistrzostwa przebiegały w specyficznej atmosferze, dlatego analizie poddano tylko wybrane spotkania, te, które rzeczywiście miały sportowy charakter. Sposób gry niektórych, w tym także czołowych, zespołów włoskiego mundialu zaciemnił obraz siatkówki, przynosząc niepowetowane szkody dla dyscypliny. Dotyczą one także ludzi nauki, którzy na bazie takich niemiarodajnych danych opracowywali prace i przygotowywali seminaria.

Przeczytaj cały artykuł

Przepisy i zasady gry w mini siatkówkę

Trenerzy

Przepisy i zasady gry w mini siatkówkęW siatkówkę mogą grać wszyscy – dzieci i dorośli. Aby najmłodsi mogli sie cieszyli się grą trzeba zacząć od podstaw, a nic tak nie wpływa na rozwój dziecka jak mini siatkówka. Dlatego pragniemy przedstawić jej najważniejsze przepisy i zasady gry. Mini siatkówka jest grą zespołową, rozgrywaną pomiędzy dwoma zespołami. W zależności od kategorii rozgrywkowej mogą to być rozgrywki 2 x 2, 3 x 3 lub 4 x 4. Jest najprostszą i najłatwiejsza formą piłki siatkowej, przystosowaną do możliwości fizycznych i mentalnych dzieci od 7 do 12 lat.

Przeczytaj cały artykuł

Akademia na Facebooku!

facebook

Zapraszamy ponadto do odwiedzenia naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook! Komunikaty o najnowszych informacjach, publikacjach oraz inicjatywach Akademii Polskiej Siatkówki w jednym miejscu. Jesteśmy obecni na Facebooku, aby być jeszcze bliżej Państwa!

Przejdź do Facebooka »

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co sie dzieje się na portalu zapoznaj sie z naszym systemem powiadomień o nowych artykułach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą reklamową APS. Znajdziecie w niej Państwo szeroki wachlarz propozycji reklamowych jakie oferuje Akademia.

Jesteś zainteresowany współpracą z naszą Akademią? Napisz do nas.
Masz uwagi odnośnie działania biuletynu - czekamy na e-maile: akademia@akdemiasiatkowki.com.pl