Akademia Polskiej Siatkówki

Biuletyn Informacyjny Akademia Polskiej Siatkówki

PZPS
Home APS Bilbioteka Nauczyciele Trenerzy Menedżerowie Zawodnicy Młodzież VIDEO Sklep

Gorąco zapraszamy do lektury materiałów, które zostały przygotowane specjalnie na II Konferencję dla Trenerów PlusLigi, PlusLigi Kobiet i I Plus Ligi Kobiet i Mężczyzn, która odbyła się 21 - 22 września 2010 roku w Bydgoszczy. Wykłady prowadziły takie gwiazdy światowej siatkówki jak Bernardo Rezende, Silviano Prandi czy Daniel Castellani.

 
Wideo Wykład – Bernardo Rezende

Wideo Wykład – Bernardo Rezende

Wideo Wykład – Bernardo RezendeBernardo Rezende - trener mistrzów świata Brazylii - specjalnie na zaproszenie Akademii Polskiej Siatkówki, przyjechał do Bydgoszczy, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi siatkówki. W ciekawy sposób opowiadał o zarządzaniu zespołem, podejściu psychologicznym do zawodników, a przede wszystkim o czerpaniu radości z możliwości trenowania, bez którego nie byłoby możliwe odnoszenie sukcesów.

Przeczytaj cały artykuł

Daniel Castellani - Nowoczesne spojrzenie na przyjęcie zagrywki

Daniel Castellani - Nowoczesne spojrzenie na przyjęcie zagrywki

Daniel Castellani - Nowoczesne spojrzenie na przyjęcie zagrywkiByły trener reprezentacji Polski w swoim wykładzie zwrócił uwagę na jeden z najważniejszych elementów gry w siatkówkę - przyjęcie zagrywki. Na przykładzie schematów pokazuje m.in. system przyjęcia zagrywki z wyskoku oraz sposób pokrycia strefy przed zagrywką. Przedstawione rozwiązania z pewnością ułatwią pracę trenerom nad tym elementem gry.

Przeczytaj cały artykuł

Silvano Prandi - Atak po przyjęciu zagrywki

Silvano Prandi - Atak po przyjęciu zagrywki

Silvano Prandi - Atak po przyjęciu zagrywkiW trzech rozdziałach: przyjęcie zagrywki, rozegranie technika taktyka oraz atak, Sylviano Prandi w urozmaicony sposób pokazuje atak po zagrywce na przykładzie najlepszych zawodników na świecie. Filmy, zdjęcia, schematy taktyki – wszystko to można znaleźć w prezentacji włoskiego szkoleniowca, która może okazać się cenną skarbnicą wiedzy dla wszystkich osób zainteresowanych szkoleniem zawodników.

Przeczytaj cały artykuł

Ryszard Biernat - Strategia zapobiegania urazom w siatkówce

Ryszard Biernat - Strategia zapobiegania urazom w siatkówce

Ryszard Biernat - Strategia zapobiegania urazom w siatkówceW swoim wykładzie Ryszard Biernat podejmuje problem, który dotyczy całego środowiska siatkarskiego. „Strategia…” jest doskonałym kompendium wiedzy dla lekarzy sportowych, trenerów, trenerów przygotowania fizycznego, sportowych fizjoterapeutów, masażystów i zawodników. Zwraca uwagę na główne urazy w siatkówce, czynniki ryzyka i programy prewencyjne oraz przedstawia elementy uzupełniające do programów prewencyjnych.

Przeczytaj cały artykuł

Robert Bałuszyński - Metodyka nauczania i doskonalenia zagrywki szybującej z wyskoku

Robert Bałuszyński - Metodyka nauczania i doskonalenia zagrywki szybującej z wyskoku

Robert Bałuszyński - Metodyka nauczania i doskonalenia zagrywki szybującej z wyskokuChcecie Państwo wiedzieć więcej o zagrywce szybującej z wyskoku? Zapraszamy do lektury prezentacji Roberta Bałuszyńskiego, w której laureat konkursu Akademii Polskiej Siatkówki przedstawił nowatorskie podejście do jednego z najważniejszych elementów gry. W swojej pracy Bałuszyński pokazuje krok po kroku rozwiązania, które z pewnością przydadzą się każdemu trenerowi i zawodnikowi siatkówki!
Patrz także video wykład – link.

Przeczytaj cały artykuł

Daniel Lecouna - Przygotowanie motoryczne w siatkówce

Daniel Lecouna - Przygotowanie motoryczne w siatkówce

Daniel Lecouna - Przygotowanie motoryczne w siatkówceW prezentacji argentyński trener opisuje najważniejsze elementy przygotowania motorycznego w siatkówce – siła, szybkość, wytrzymałość, elastyczność. Lecouna w jasny i przystępny sposób podpowiada jak przygotować program treningu zarówno pod kątem zawodnika jak i całego zespołu.

Przeczytaj cały artykuł

Akademia na Facebooku!

facebook

Zapraszamy ponadto do odwiedzenia naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook! Komunikaty o najnowszych informacjach, publikacjach oraz inicjatywach Akademii Polskiej Siatkówki w jednym miejscu. Jesteśmy obecni na Facebooku, aby być jeszcze bliżej Państwa!

Przejdź do Facebooka »

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co sie dzieje się na portalu zapoznaj sie z naszym systemem powiadomień o nowych artykułach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą reklamową APS. Znajdziecie w niej Państwo szeroki wachlarz propozycji reklamowych jakie oferuje Akademia.

Jesteś zainteresowany współpracą z naszą Akademią? Napisz do nas.
Masz uwagi odnośnie działania biuletynu - czekamy na e-maile: akademia@akdemiasiatkowki.com.pl