Akademia Polskiej Siatkówki

Biuletyn Informacyjny Akademia Polskiej Siatkówki

PZPS
Home APS Bilbioteka Nauczyciele Trenerzy Menedżerowie Zawodnicy Młodzież VIDEO Sklep

Mimo że wakacje w pełni, to Akademia Polskiej Siatkówki przygotowała kolejne publikacje, które z pewnością zainteresują osoby kochające siatkówkę. W tym miesiącu można przeczytać wywiad z nowym członkiem zarządu PZPS, a także dowiedzieć się więcej o jednej z najbardziej obiecujących zawodniczek PlusLigi Kobiet. Akademia Polskiej Siatkówki podpowie też jak można zbudować klub od podstaw, który nie tylko będzie dobrze funkcjonował, ale również będzie odnosił sukcesy. Gorąco zapraszamy!

 

Sparta Warszawa

Sparta Warszawa

Sparta WarszawaSłoneczne popołudnie na warszawskiej Pradze. Powoli do ośrodka MOSiR przybywają zawodniczki Sparty Warszawa. Wszystkie dziewczyny czekają na swojego trenera – Teofila Czerwińskiego. To właśnie on, jak mało kto w tym kraju, zna się na pracy z młodzieżą. To właśnie Czerwiński wypatrzył Małgorzatę Glinkę-Mogentale i Katarzynę Skowrońską-Dolatę. A zapowiada, że to nie koniec jego odkryć. Ale również Czerwiński to ktoś więcej w Sparcie niż trener – to człowiek instytucja. To m.in. dzięki niemu klub złożony z samych młodych siatkarek gra na zapleczu PlusLigi Kobiet. Bo Sparta Warszawa to klub specyficzny nie tylko jak na warunki warszawskie, ale ogólnopolskie. Jak powstał klub, który składa się z samej młodzieży, dzięki czemu funkcjonuje i czemu zawdzięcza swoją grę w I lidze kobiet?

Przeczytaj cały artykuł

Wywiad miesiąca

Wywiad miesiąca

Wywiad miesiącaPiotr Pykel jako zastępca dyrektora ds. sportu Telewizji Polsat, Mariana Kmity, odpowiada za zakupy sortowych praw telewizyjnych. Biorąc pod uwagę rangę i atrakcyjność imprez prezentowanych przez Polsat – czyni to skutecznie. Głównym celem, jaki postawiłem sobie, wchodząc do Zarządu PZPS-u, jest praca nad zwiększeniem roli polskiej siatkówki na arenie międzynarodowej. Pomimo organizowania wielkich imprez w Polsce, pełnych hal, najlepszej ekspozycji telewizyjnej na świecie (co potwierdzają przedstawiciele FIVB) i sukcesów sportowych nie mamy wciąż w międzynarodowych organizacjach siatkarskich pozycji odpowiadającej naszym osiągnięciom, ambicjom i odnoszonym sukcesom. Ważne dla mnie, jako przedstawiciela telewizji inwestującej od lat w polską siatkówkę, są jak najlepsza komunikacja ze Związkiem i praca nad powodzeniem projektu - Mistrzostwa Świata 2014 – opowiada Pykel o swojej roli w Związku.

Przeczytaj cały artykuł

Krystyna Straszt

Krystyna Straszt

Krystyna StrasztWulkan emocji na boisku, poza nim ostoja spokoju i dusza towarzystwa. Ma 24 lata, za sobą debiut w reprezentacji i jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze, a przed sobą duże perspektywy. Krystyna Strasz jest jednak świadoma tego, że jeszcze dużo musi się nauczyć.Wychowanka klubu Tauron MKS Dąbrowa Górnicza potwierdza w przekonujący sposób, że nie warunki fizyczne liczą się w sporcie, tylko talent i chęć dążenia do coraz lepszych wyników. Mierząca zaledwie 166 centymetrów wzrostu zawodniczka miniony sezon może zaliczyć do udanych, choć pod koniec leczyła kontuzje. Teraz już trudno wyobrazić sobie zespół bez filigranowej brunetki. Ze względu nie tylko na bardzo dobre jej występy czy statystki, ale przede wszystkim z powodu roli, jaką odgrywa w zespole. – Ma ogromne znaczenie dla drużyny. Swoją postawą pokazuje, że najważniejsze w siatkówce jest podejście do wykonywanego zawodu. Krysia daje z siebie wszystko na boisku i na treningu – mówi o swojej zawodniczce trener Leszek Rus.

Przeczytaj cały artykuł

Video Wykłady

Video Wykłady

Video WykładyAkademia Polskiej Siatkówki ma przyjemność zaprezentować Państwu ostatnią część wykładu video Roberta Bałuszyńskiego pt. "Metodyka i doskonalenie zagrywki szybującej z wyskoku". W poprzednich odcinkach poznaliście Państwo podstawy, znaczenie oraz metodykę nauczania zagrywki szybującej z wyskoku. W ostatniej części Robert Bałuszyński przedstawi w szczegółowy sposób zestaw ćwiczeń, które przydadzą się każdemu trenerowi oraz zawodnikowi siatkówki.

Zobacz materiał filmowy

Akademia na Facebooku!

facebook

Zapraszamy ponadto do odwiedzenia naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook! Komunikaty o najnowszych informacjach, publikacjach oraz inicjatywach Akademii Polskiej Siatkówki w jednym miejscu. Jesteśmy obecni na Facebooku, aby być jeszcze bliżej Państwa!

Przejdź do Facebooka »

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co sie dzieje się na portalu zapoznaj sie z naszym systemem powiadomień o nowych artykułach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą reklamową APS. Znajdziecie w niej Państwo szeroki wachlarz propozycji reklamowych jakie oferuje Akademia.

Jesteś zainteresowany współpracą z naszą Akademią? Napisz do nas.
Masz uwagi odnośnie działania biuletynu - czekamy na e-maile: akademia@akdemiasiatkowki.com.pl