Biuletyn nr 5/2019
Akademia Polskiej Siatkówki Biuletyn Informacyjny - Akademia Polskiej Siatkówki PZPS
Home APS Bilbioteka Nauczyciele Trenerzy Menedżerowie Zawodnicy Młodzież VIDEO Sklep
 

Mamy zwycięzcę! Konkurs Akademii Polskiej Siatkówki rozstrzygnięty

 
 

Zwycięzca!

Największym wygranym lipca jest Robert Bałuszyński z Rzeszowa. Jego praca o „Metodyce nauczania i doskonalenie zagrywki szybującej w wyskoku („jump float”)” zrobiła największe wrażenie na Komisji Konkursowej, dzięki czemu Pan Robert może cieszyć się notebookiem T500 firmy Lenovo, Sponsora Polskiej Siatkówki!

Nagrodzona praca w sposób szczegółowy wyjaśnia najważniejsze elementy treningu związane z nauką i techniką wykonania zagrywki szybującej. Przedstawiony sposób prezentacji tego elementu gry jest nowoczesny i w pełni metodyczny. Premiera prezentacji nagrodzonej pracy będzie miała miejsce podczas wykładu na Konferencji dla trenerów ekstraklas i I Lig w Bydgoszczy w dniach 20 – 21 sierpnia 2010 r.

Nagrodzone opracowanie zostanie również udostępnione na portalu www.akademiasiatkowki.com.pl, dzięki czemu zarówno trenerzy jak i siatkarze oraz siatkarki będą mieli okazję do zdobycia praktycznej wiedzy i wykorzystania jej podczas treningów.

Włoska wersja językowa słownika jest już dostępna!

Pragniemy Państwa poinformować, że słownik terminów siatkarskich APS wzbogacił się o kolejną wersję językową! Do angielskiej, francuskiej i hiszpańskiej wersji językowej dołączyła wersja włoska.

Blisko półtora tysiąca terminów jest do Państwa dyspozycji! Jest to kolejny etap powiększenia aplikacji stworzonej przez Akademię Polskiej Siatkówki, która ma na celu przeniesienie zainteresowania i rozwoju wiedzy o siatkówce na jeszcze wyższy, międzynarodowy poziom! Ale to jeszcze nie koniec nowości słownikowych, ponieważ wkrótce pojawią się terminy siatkarskie przetłumaczone na język rosyjski!

Recenzja miesiąca – opracowanie planów sezonowych i treningowych

Zadowolenie zawodników i trenera w dużej mierze zależy od sposobu prowadzenia treningów i przygotowania zespołu do zawodów. „Opracowanie planów sezonowych i treningowych” to kopalnia wiedzy na temat przygotowania różnych grup wiekowych do urozmaiconego treningu. Niemal wszyscy trenerzy uważają, że mają zbyt mało czasu na to, żeby przećwiczyć wszystkie zaplanowane elementy gry. Sporządzony w przystępny sposób plan szkoleniowy może być znakomitym rozwiązaniem umożliwiającym odpowiedni dobór organizacji pracy i śledzenie realizacji celów szkoleniowych!

 

APS na Facebooku!

     
 
 

Zapraszamy wszystkich na największy portal społecznościowy na świecie - Facebook. Założony tam niedawno profil APS powstał z myślą o tych, dla których kontakt ze światem zewnętrznym zaczyna się od Internetu. Na naszym profilu będziemy umieszczali komunikaty, informacje o nowościach a także o wszystkich inicjatywach organizowanych przez Akademię Polskiej Siatkówki. Jesteśmy obecni na Facebooku, aby być jeszcze bliżej Państwa!

 
 
 

A już niedługo!

     
 
 

Daniel Castellani i „Wybrane zasady pracy trenera siatkówki z młodzieżą”

Trener męskiej reprezentacji Polski odkryje przed Państwem tajniki pracy z młodzieżą. W interesującej lekturze będzie można przeczytać o trzech najważniejszych elementach gry, o szkoleniu młodzieży nastawionym na pozytywne bodźce oraz o tym, że nie zawsze warto sugerować się statystyką.

 
 

Eksluzywyny wywiad Douga Beala dla Akademii

Ikona amerykańskiej i światowej siatkówki. Trener mistrzów olimpijskich z Los Angeles. Członek Volleyball Hall of Fame. Doug Beal specjalnie dla Akademii Polskiej Siatkowki opowie nam o metodach pracy z zawodnikami, o roli jaką odgrywają duże centra sportowe, a także wyjawi nam czym jest i dlaczego tak ważny jest system energetyczny w siatkówce.

 
   

Sylwetka miesiąca…

   
 
 

Jako dziecko mógł pójść, a dokładniej popłynąć w ślady rodziców. Miał zostać pływakiem, jednak wybrał inną dyscyplinę sportu. Zakochał się w siatkówce, a jego znajomi mówią, że ma na jej punkcie całkowitego świra. O kim mowa? W tym miesiącu chcemy przedstawić Państwu sylwetkę Macieja Kosmola, byłego statystyka reprezentacji mężczyzn, obecnie pracującego z reprezentacją kobiecą.

Maciej Kosmol pracował m.in. z Raulem Lozano i Witoldem Romanem. Ten ostatni nazywa Macieja Kosmola jednym z ojców sukcesu Polaków na Mistrzostwach Świata w Japonii w 2006 roku. A ma dopiero 26 lat! Zapraszamy do lektury dokonań Macieja Kosmola, który z pewnością nie raz jeszcze zaskoczy nas w przyszłości!

Dowiedz się więcej »

FORUM: Przypominamy o tym, iż cały czas działa siatkarskie forum dla trenerów, zawodników, nauczycieli i menedżerów. Zachęcamy do dyskusji i wymiany doświadczeń.

 
 
 

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co sie dzieje na portalu zapoznaj sie z naszym systemem powiadomień o nowych artykułach. Użytkowniku, ustaw swój system już teraz! Wystarczy się zalogować w APS i przejść na tą stronę.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą reklamową APS. Znajdziecie w niej Państwo szeroki wachlarz propozycji reklamowych jakie oferuje Akademia.

 
 
 
  Jesteś zainteresowany współpracą z naszą Akademią? Napisz do nas  
  Masz uwagi odnośnie działania biuletynu - czekamy na e-maile: akademia@akdemiasiatkowki.com.pl