Akademia Polskiej Siatkówki

Biuletyn Informacyjny Akademia Polskiej Siatkówki

PZPS
Home APS Bilbioteka Nauczyciele Trenerzy Menedżerowie Zawodnicy Młodzież VIDEO Sklep

Akademia Polskiej Siatkowki informuje, że już 9 lipca 2011 roku odbędzie się Konferencja dla Trenerów Plus Ligi, Plus Ligi Kobiet oraz I Ligi kobiet. Konferencja odbędzie podczas Finału Ligi Światowej w Trójmieście. Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

Jacek Masiota - kontrakty sportowe należy czytać uważanie

Jacek Masiota - kontrakty sportowe należy czytać uważanie

Jacek Masiota - kontrakty sportowe należy czytać uważanieKlubom bardzo zależy na tym by zawodnik był zdrowy. Oczywiście zawodnikowi może się coś stać nawet gdy idzie po ulicy, może spać na niego przysłowiowa dachówka. Uzasadnione są jednak działania mające na celu minimalizować ryzyko takiego urazu – o najważniejszych zasadach przy podpisywaniu profesjonalnych kontraktów sportowych mówi dr Jacek Masiota, prawnik i specjalista od prawa sportowego.

Przeczytaj cały artykuł

Łukasz Wiśniewski

Łukasz Wiśniewski

Łukasz Wiśniewski Czasem w życiu zdarzają się chwile, które zmieniają jego bieg o 180 stopni. Jedna decyzja może sprawić, że nic już nie będzie takie, jak dawniej. Tak było w przypadku Łukasza Wiśniewskiego, środkowego Tytan AZS Częstochowa, który mógł zostać zawodowym… koszykarzem.

Łukasz Wiśniewski pochodzi ze sportowej rodziny. Mama była kiedyś piłkarką ręczną, ojciec grał w piłkę nożną. A jak to często bywa w sportowych rodzinach, również dzieci przejmują żyłkę do sportu po swoich rodzicach. – Uwielbiałem gry zespołowe, kochałem ganiać za piłką lub rzucać do kosza, nigdy jednak nie myślałem poważnie o siatkówce – wspomina Łukasz Wiśniewski. Jednak i z tą dyscypliną w końcu musiał się zmierzyć.

Przeczytaj cały artykuł

Video wykłady - część III

Video wykłady - część III

Video wykłady - część IIIAkademia Polskiej Siatkówki ma przyjemność zaprezentować Państwu ostatnią część wykładu video Roberta Bałuszyńskiego pt. „Metodyka i doskonalenie zagrywki szybującej z wyskoku”. W poprzednich odcinkach poznaliście Państwo podstawy, znaczenie oraz metodykę nauczania zagrywki szybującej z wyskoku. W ostatniej części Robert Bałuszyński przedstawi w szczegółowy sposób zestaw ćwiczeń, które przydadzą się każdemu trenerowi oraz zawodnikowi siatkówki.

Zobacz materiał filmowy

Czy wiesz, że...

Czy wiesz, że...

Czy wiesz, że...Najchętniej czytaną publikacją w czerwcu jest artykuł Jolanty Kędzi „Szkolenie dzieci i młodzieży”. „Współczesny świat wyczynowy jest atrakcyjną ofertą dla młodego pokolenia. Sława, podróże, uznanie a także pieniądze – to atrakcyjne atrybuty kariery sportowej. Ale czy każdy może to osiągnąć? Niestety nie, chociaż w pewnym sensie jest to w wielu przypadkach możliwe. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawą z ogromu pracy i wysiłku jaki trzeba włożyć, by choć trochę spełniły się jego marzenia. Szkolenie sportowe jest zorganizowaną i celowo uporządkowaną działalnością, której celem jest przygotowanie zawodników do uzyskania maksymalnych wysiłków.”

Akademia na Facebooku!

facebook

Zapraszamy ponadto do odwiedzenia naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook! Komunikaty o najnowszych informacjach, publikacjach oraz inicjatywach Akademii Polskiej Siatkówki w jednym miejscu. Jesteśmy obecni na Facebooku, aby być jeszcze bliżej Państwa!

Przejdź do Facebooka »

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co sie dzieje się na portalu zapoznaj sie z naszym systemem powiadomień o nowych artykułach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą reklamową APS. Znajdziecie w niej Państwo szeroki wachlarz propozycji reklamowych jakie oferuje Akademia.

Jesteś zainteresowany współpracą z naszą Akademią? Napisz do nas.
Masz uwagi odnośnie działania biuletynu - czekamy na e-maile: akademia@akdemiasiatkowki.com.pl