Biuletyn nr 1/2020
Akademia Polskiej Siatkówki Biuletyn Informacyjny - Akademia Polskiej Siatkówki PZPS
Home APS Bilbioteka Nauczyciele Trenerzy Menedżerowie Zawodnicy Młodzież VIDEO Sklep
 

Witamy w pierwszym numerze biuletynu portalu APS!

 
 

Serwis internetowy www.akademiasiatkowki.com.pl powstał, by dostarczać środowisku siatkarskiemu aktualnych rozwiązań szkoleniowych oraz umożliwić wszystkim zainteresowanym dyskusję nad stanem i przyszłością polskiej siatkówki. Serwis przeznaczony jest dla trenerów i instruktorów, zawodniczek i zawodników, nauczycieli WF, menedżerów siatkówki oraz wszystkich osób, dla których siatkówka jest bliska i interesująca.

W serwisie odnaleźć można oprócz materiałów dydaktycznych, których zadaniem jest poszerzanie wiedzy o nowoczesnej siatkówce i metodach jej nauczania, informacje dotyczące zmian, jakie następują w dyscyplinie oraz interesujące artykuły o historii polskiej siatkówki, liczne galerie i materiały video.

Serdecznie zapraszamy do lektury materiałów, logowania się w serwisie, co zapewni Państwu dostęp do jego wszystkich zasobów oraz zapraszamy do dyskusji na łamach forum.

Redakcja

KONKURS   KONKURS   KONKURS   KONKURS   KONKURS

Lenovo

Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze opracowanie: „Metodyka nauczania wybranych elementów techniki w siatkówce zgodnie z nowoczesnymi metodami treningu sportowego”. Do wyboru: zagrywka, przyjęcie, wystawa, blok, obrona lub atak.

Konkurs adresowany jest do trenerów i instruktorów siatkówki. Nagrodzone zostaną 3 najlepsze opracowania. Nagrodą dla autora najlepszej pracy jest notebook firmy Lenovo. Ponadto Komisja konkursu wyróżni dwie prace. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają cenne nagrody.

Celem konkursu jest kształtowanie i dalszy rozwój pozytywnych postaw w środowisku siatkarskim prezentujących nowatorskie podejście do wykorzystywania efektywnych technik treningu siatkarskiego. Mamy nadzieję, że konkurs przyczyni się do zwiększenia aktywności i kreatywności trenerów.

 

APS poleca

     
 
  APS poleca

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją „Coaching Youth Volleyball” (Trening Siatkówki Młodzieżowej). Jest to jeden z wielu zasobów szkoleniowych Amerykańskiego Programu Edukacji Sportowej (ASEP) i USA Volleyball.

Książka ta przeznaczona jest dla trenerów i pozwala poznać metody nauczania podstawowych umiejętności, przedstawia jak wydajne projektować ćwiczenia treningowe, a także jak poprawić umiejętności komunikacyjne, tak niezbędne w prowadzeniu treningu dla dzieci i młodzieży.

linia

FORUM: Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy siatkarskie forum dla trenerów, zawodników, nauczycieli i menedżerów

 
   

Zapraszamy na zakupy

   
 
    Zakupy

Oferujemy Państwu zestaw materiałów szkoleniowych z I kursu dokształcającego dla trenerów PlusLigi, PlusLigi Kobiet oraz I Lig.

Zestaw zawiera wykłady wybitnych zagranicznych trenerów takich jak: Andrea Anastasi, Daniel Castellani, Mauro Berruto oraz polskich szkoleniowców i naukowców zajmujących się tematyką siatkówki. W oferowanym zestawie znalazły się również wykłady autorstwa doc. dr Grzegorza Grządziela, dr Beaty Mieńkowskiej, Krzysztofa Felczaka, Alojzego Świderka, dr Grzegorza Adamczyka a także uznanych specjalistów w zakresie treningu siły i treningu funkcjonalnego Michała Wilka i Remigiusza Rzepki. Szczególnie polecamy filmowa prezentację wykładu Mauro Berruto ilustrowana fragmentami filmów, zaliczanych do klasyki światowej kinematografii.

 
 
 
 
  Masz uwagi odnośnie działania biuletynu - czekamy na e-maile: akademia@akdemiasiatkowki.com.pl