Akademia Polskiej Siatkówki

Biuletyn Informacyjny Akademia Polskiej Siatkówki

PZPS
Home APS Bilbioteka Nauczyciele Trenerzy Menedżerowie Zawodnicy Młodzież VIDEO Sklep

Jakie cechy powinien mieć trener młodych zawodniczek? Jak poprawić skuteczność techniki ataku w siatkówce? Dlaczego polska siatkówka stała się marką rozpoznawalną w Europie? Jaka przyszłość czeka jednego z najlepszych przyjmujących PlusLigi? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo w publikacjach, które przygotowaliśmy w tym miesiącu.

 

Biomechaniczne kryteria skuteczności techniki ataku w siatkówce

Recenzja miesiąca

Biomechaniczne kryteria skuteczności techniki ataku w siatkówceAutorzy przeprowadzili badania, mające na celu określenie zależności pomiędzy wartościami wybranych parametrów kinematycznych ciała zawodnika a prędkością piłki i ocenę skuteczności ataku w piłce siatkowej. Każdy z 4 siatkarzy miał wykonać atak po rozbiegu z trzech różnych odległości i - piłce podrzuconej pionowo - nadać jak największą prędkość. Wykorzystując kinematograficzną metodę analizy ruchu uzyskano dane dotyczące przemieszczania i prędkości charakterystycznych punktów na ciele zawodnika, pozwalające na określenie przestrzenno-czasowej struktury tego zadania ruchowego.

Przeczytaj cały artykuł

Rzeczywistość a wzorzec - próba stworzenia profilu oczekiwań wobec trenera zawodniczek grup młodzieżowych w piłce siatkowej

Anna Bodasińska

Rzeczywistość a wzorzec - próba stworzenia profilu oczekiwań wobec trenera zawodniczek grup młodzieżowych w piłce siatkowejiLiteratura teoretyczna w zakresie podjętego problemu badawczego wskazuje na zainteresowanie przez wielu autorów zagadnieniem oczekiwań sportowców wobec trenerów (w różnym wieku, różnych dyscyplin sportowych, różnej płci), jednak znikoma ilość publikacji dotyczy młodych zawodniczek. Jednak zagadnienie to powinno zająć szczególne miejsce w procesie kierowania rozwojem sportowym młodych osób. Stały się również podstawą do sformułowania celu badań, który dotyczył próby poznania oczekiwanych przez młode siatkarki cech przypisywanych trenerowi.

Przeczytaj cały artykuł

Michał Kubiak

Sylwetka miesiąca

Michał KubiakMistrzostwo Europy w siatkówce plażowej było dla niego epizodem w karierze. Pobyt we włoskiej Padwie był zbieraniem doświadczeń. Gra w Politechnice zaś ma być przepustką do pierwszej reprezentacji – tak wygląda świat widziany oczami Michała Kubiaka, jednego z największych talentów PlusLigi. Urodził się w siatkarskiej rodzinie – grali jego rodzice oraz rodzeństwo. Nie było innego wyjścia, Michał Kubiak poszedł w ich ślady i robi to znakomicie. W pierwszych kolejkach sezonu 2010/2011 był najlepszym zawodnikiem Neckermann AZS Politechniki Warszawskiej.

Przeczytaj cały artykuł

Marka kategorii europejskiej

Marketing sportowy

Marka kategorii europejskiejPolski Związek Piłki Siatkowej to przykład instytucji zajmującej się marketingiem sportu. Działania podejmowane przez PZPS mają na celu promocję i popularyzację siatkówki jako dyscypliny, w którą warto inwestować, dyscypliny charakteryzującej się bardzo dobrymi wynikami sportowymi, najlepszymi kibicami, niezwykłą atmosferą na trybunach w trakcie spotkań reprezentacji oraz – co bardzo ważne – wysoką kulturą dopingowania. Pod tym względem polska federacja może pochwalić się najlepszymi wynikami ze wszystkich związków sportowych w kraju.

Przeczytaj cały artykuł

Konferencja Bydgoszcz 2010

Bydgoszcz 2010

Konferencja Bydgoszcz 2010Zapraszamy ponadto do lektury materiałów, które zostały przygotowane specjalnie na II Konferencję dla Trenerów PlusLigi, PlusLigi Kobiet i I Plus Ligi Kobiet i Mężczyzn, która odbyła się 21 i 22 sierpnia 2010 roku w Bydgoszczy. Wykłady prowadzili takie gwiazdy światowej siatkówki jak Bernardo Rezende, Silviano Prandi czy Daniel Castellani.

Przeglądaj komplet materiałów »

Akademia na Facebooku!

facebook

Zapraszamy ponadto do odwiedzenia naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook! Komunikaty o najnowszych informacjach, publikacjach oraz inicjatywach Akademii Polskiej Siatkówki w jednym miejscu. Jesteśmy obecni na Facebooku, aby być jeszcze bliżej Państwa!

Przejdź do Facebooka »

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co sie dzieje się na portalu zapoznaj sie z naszym systemem powiadomień o nowych artykułach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą reklamową APS. Znajdziecie w niej Państwo szeroki wachlarz propozycji reklamowych jakie oferuje Akademia.

Jesteś zainteresowany współpracą z naszą Akademią? Napisz do nas.
Masz uwagi odnośnie działania biuletynu - czekamy na e-maile: akademia@akdemiasiatkowki.com.pl