Akademia Polskiej Siatkówki

Biuletyn Informacyjny Akademia Polskiej Siatkówki

PZPS
Home APS Bilbioteka Nauczyciele Trenerzy Menedżerowie Zawodnicy Młodzież VIDEO Sklep

W tym miesiącu przygotowaliśmy dla Państwa szereg publikacji, które z pewnością zainteresują wszystkich entuzjastów siatkówki. Paweł Papke opowie o swoich planach w parlamencie, a także będzie można obejrzeć film Krzysztofa Marszalika, który pokazuje, że pasja i rzetelność może zostać wyróżniona na międzynarodowym festiwalu. Mamy również publikacje dla wielbicieli statystyk – który fragment meczu należy do najbardziej strategicznego. Gorąco zapraszamy do lektury!

 

Wydarzenie

Wydarzenie

Wydarzenie W dniach 28.10-2.11.2011 w Mediolanie odbył się 29 th Milano Inetrantional FICTS Festival 2011. Organizatorem Festiwalu był Federation Internationale Cinema Television Sportifs (FICTS), wysoko ceniona między innymi przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Festiwalowi przewodził prof. Franco B. Ascani, który zarówno jest prezydentem FICTS oraz członkiem Międzynarodowego Komitet Olimpijskiego w Komisji Kultury i Edukacji Olimpijskiej. Na Festiwal zgłoszony został film pt. „Tournament of Golden Team Hubert Wagner”, którego reżyserem jest Maciej Bochniak, a producentem firma Impression2films s.c. Sebastian Stec, Macjej Bochniak. Pomysłodawcą filmu jest Krzysztof Marszalik nauczyciel i trener piłki siatkowej w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie, przewodniczący Klubu Olimpijczyka „Olimpionik” i organizator Turnieju. Gorąco zapraszamy do obejrzenia filmu  pt.„Tournament of Golden Team Huberta Wagner”, który został wyróżniony medalem Mention’d Honneur   w kategorii dokument - zespół  sportowy.

Przeczytaj cały artykuł

Paweł Papke

Paweł Papke

Paweł Papke Trzeba sobie uświadomić jedną rzecz. Rzemiosłem sportowca jest siła fizyczna, technika, poparte katorżniczym treningiem. Nie jesteśmy może najlepszymi oratorami, ale nie w tym rzecz. Chodzi o to, aby przełożyć nasze pomysły, poglądy na realne działania. Mamy doświadczenie. Ja i Gosia Niemczyk mamy na przykład za sobą pracę z młodzieżą, dodatkowo działaliśmy jako radni. Wiemy, czego oczekują od nas ludzie, a to jest najważniejsze. Nie trzeba pięknie mówić, by działać w polityce, czasem wystarczą pomysł i chęć działania. Gdy byłem radnym, działałem w komisjach sportu i gospodarki. Nauczyłem się funkcjonować w takim środowisku i nie sądzę, bym miał problemy w Sejmie. Oczywiście, dla mnie najodpowiedniejszym miejscem byłaby komisja sportu, ale będę się również ubiegać o miejsce w komisji infrastruktury i rozwoju regionalnego. Jestem mocno związany z Warmią i Mazurami i zamierzam zadbać o mniej rozwinięte regiony. Nie chcę być przywiązany tylko do problemów sportu, chcę działać na innych polach – opowiada poseł na Sejm RP, były siatkarz, właściciel szkółki siatkarskiej, Paweł Papke.

Przeczytaj cały artykuł

Recenzja miesiąca

Recenzja miesiąca

Recenzja miesiącaCelem części badań przeprowadzonych przez pracowników Akademii Ekonomicznej w Poznaniu było sprawdzenie słuszności siatkarskiego powiedzenia, iż seta wygrywa ta drużyna, która pierwsza zdobędzie siedemnaście punktów. Przyjmując to stwierdzenie za punkt wyjścia, uzależniliśmy końcowy wynik seta od zdobycia nie tylko siedemnastego, ale każdego z 25 punktów seta. Obserwacje zostały wprowadzone do arkusza kalkulacyjnego, a wyniki przeprowadzonej na nich analizy korelacji, przedstawione w sposób procentowy(..)Sport jednakże pozostaje zawsze sportem i oprócz statystycznych prawidłowości istnieje tu ten – chyba najbardziej atrakcyjny ze wszystkiego – element ryzyka. To on sprawia, że w sporcie żadne „100%” nie istnieje i tak naprawdę nic nie jest pewne, niczego nie jesteśmy w stanie przewidzieć z pewnością. Tak naprawdę wynik może zmienić się nie tylko w ostatniej minucie, ale nawet w ostatniej sekundzie meczu. A o wygranej nie decyduje ani zdobycie n-tego punktu, ani wygrana k-tego seta, ale determinacja i wola walki do końca. To chyba dlatego sport budził i budzi nadal takie emocje i może jednoczyć całe rodziny, miasta, a nawet narody.

Przeczytaj cały artykuł

Dariusz Kielak

Dariusz Kielak

Dariusz KielakDariusz Kielak – Indywidualizacja treningu siatkarskiego.
Gra w piłkę siatkową opiera się głównie na działaniach zespołowych. Zwycięstwo w meczu/turnieju odnosi drużyna. Zadania stawiane w grze wymagają jednak specjalnych dyspozycji i umiejętności od poszczególnych zawodników – specjalizacja funkcji i pozycji. To często od nich – zależy sukces zespołu. Nie bez znaczenia jest zatem wyróżnianie w meczu najlepszego zawodnika (nagroda MVP) oraz przyznawanie nagród najlepszym zawodnikom w turniejach ME, MŚ, LŚ, PŚ, IO na poszczególnych pozycjach: atakującym, blokującym, przyjmującym, rozgrywającym, libero, a także najskuteczniejszym, i zagrywającym. Aby doprowadzić zawodników do takich sukcesów muszą oni przejść wieloletni proces szkolenia oraz zdobywania umiejętności i doświadczeń w grze na różnych poziomach zaawansowania.

Przeczytaj cały artykuł

Czy wiesz, że...

Czy wiesz, że...

Czy wiesz, żeAkademia Polskiej Siatkówki wraz z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej przygotowała do wykorzystania przez wszystkich zainteresowanych materiały pt. „Program kształcenia instruktorów sportu z piłki siatkowej” oraz „Program kształcenia na stopień trenera II klasy z piłki siatkowej”. O jego wysokiej zawartości merytorycznej niech świadczy fakt, że został uznany jako autorski Polskiego Związku Piłki Siatkowej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.  Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z Programami!

Przeczytaj cały artykuł

Akademia na Facebooku!

facebook

Zapraszamy ponadto do odwiedzenia naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook! Komunikaty o najnowszych informacjach, publikacjach oraz inicjatywach Akademii Polskiej Siatkówki w jednym miejscu. Jesteśmy obecni na Facebooku, aby być jeszcze bliżej Państwa!

Przejdź do Facebooka »

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co sie dzieje się na portalu zapoznaj sie z naszym systemem powiadomień o nowych artykułach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą reklamową APS. Znajdziecie w niej Państwo szeroki wachlarz propozycji reklamowych jakie oferuje Akademia.

Jesteś zainteresowany współpracą z naszą Akademią? Napisz do nas.
Masz uwagi odnośnie działania biuletynu - czekamy na e-maile: akademia@akdemiasiatkowki.com.pl