Akademia Polskiej Siatkówki

Biuletyn Informacyjny Akademia Polskiej Siatkówki

PZPS
Home APS Bilbioteka Nauczyciele Trenerzy Menedżerowie Zawodnicy Młodzież VIDEO Sklep

Z wyników odwiedzalności portalu akademiasiatkowki.com.pl za miesiąc marzec wynika, że absolutnym liderem został Video Wykład Roberta Bałuszyńskiego pt. „Metodyka i doskonalenie zagrywki szybującej z wyskoku”. Na kolejnych miejscach znalazły się publikacja „Biomechaniczne kryteria skuteczności techniki ataku w siatkówce” autorstwa Piotra Tabora, Andrzeja Mastalerza i Dagmary Iwańskiej oraz „Przepisy i zasady gry w Mini Siatkówkę”.

 

Dysfunkcje ruchu w piłce siatkowej

Dysfunkcje ruchu w piłce siatkowej

Zastanawiające jest co może być przyczyną takiego dużego wzrostu współczynnika urazów u tych sportowców na przestrzeni ostatnich lat. Na pewno wzrost przeciążeń treningowych czy ilość rozgrywanych zawodów są jedną z głównych przyczyn, które nadmiernie obciążają układ ruchu. Warto zaznaczyć że ciało naszego siatkarza który skacze do bloku i atakuje porusza się po linii najmniejszego oporu. Do najczęstszych kontuzji traumatycznych zaliczamy: urazy palców, skręcenia stawu skokowego natomiast przewlekłe urazy dotyczą przede wszystkim obręczy barkowej, kręgosłupa lędźwiowego i kolana. Do większości urazów dochodzi podczas akcji w bloku (32%) i ataku (28%).

Przeczytaj cały artykuł

wzorzec a rzeczywistość - DYSKUSJA

Mirosław Przedpełski

Mirosław PrzedpełskiUtrzymanie kierunku zmian. Zmian, które sportowo, finansowo i organizacyjnie mają zagwarantować Polskiej Siatkówce stabilizację i jednocześnie postęp na każdej wspomnianej płaszczyźnie. Będziemy kontynuować działania związane z programem rozwoju siatkówki wśród młodzieży. Z Polską Organizacją Turystyczną rozpoczynamy promocję Polski poprzez siatkówkę. Jeśli chodzi o wyniki sportowe, liczę na medal Ligi Światowej, bo brakuje go w polskiej kolekcji, oraz na podium mistrzostw Starego Kontynentu – mówi o oczekiwaniach wobec reprezentacji Polski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski.

Przeczytaj cały artykuł

Turniej im. Złotej Drużyny Huberta Wagnera

Jakub Jarosz

Jakub JaroszJest jednym z najlepszych atakujących młodego pokolenia. Zawsze podkreśla, że chce dorównać ojcu Maciejowi, olimpijczykowi z Moskwy i trzykrotnemu wicemistrzowi Europy. Jakub Jarosz jest na najlepszej drodze, aby wypełnić choćby część swoich postanowień. Atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle jest doskonałym przykładem siatkarza, który umie tak pokierować swoją karierą, aby ciągle się rozwijać. Do wszystkiego dochodził sam, wyznając zasadę, że nie robi błędów ten, kto nic nie robi. – Nie miałem idoli, raczej wolałem obserwować, uczyć się od najlepszych i wyciągać z nich to, co jest dobre dla mnie – mówi o swojej filozofii Jakub Jarosz.

Przeczytaj cały artykuł

Akademia na Facebooku!

facebook

Zapraszamy ponadto do odwiedzenia naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook! Komunikaty o najnowszych informacjach, publikacjach oraz inicjatywach Akademii Polskiej Siatkówki w jednym miejscu. Jesteśmy obecni na Facebooku, aby być jeszcze bliżej Państwa!

Przejdź do Facebooka »

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co sie dzieje się na portalu zapoznaj sie z naszym systemem powiadomień o nowych artykułach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą reklamową APS. Znajdziecie w niej Państwo szeroki wachlarz propozycji reklamowych jakie oferuje Akademia.

Jesteś zainteresowany współpracą z naszą Akademią? Napisz do nas.
Masz uwagi odnośnie działania biuletynu - czekamy na e-maile: akademia@akdemiasiatkowki.com.pl