Akademia Polskiej Siatkówki

Biuletyn Informacyjny Akademia Polskiej Siatkówki

PZPS
Home APS Bilbioteka Nauczyciele Trenerzy Menedżerowie Zawodnicy Młodzież VIDEO Sklep

W dniu 28 maja w Łodzi odbyła się konferencja licencyjna trenerów II lig kobiet i mężczyzn. Jest to pierwsza z czterech konferencji poświęconej dla tego poziomu rozgrywek. Następne terminy spotkań to 5 czerwca (w Sosnowcu), 12 czerwca (w Tyczynie) i 19 czerwca( w Murowanej Goślinie). Jednocześnie pragniemy poinformować, że Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił przesunąć termin Konferencji dla Trenerów Plus Ligi, Plus Ligi Kobiet oraz I Ligi kobiet na 9 lipca 2011 roku. Konferencja odbędzie podczas Finału Ligi Światowej w Trójmieście.

Aby najlepiej być przygotowanym do konferencji, gorąco zachęcamy do czytania publikacji na stronie Akademii Polskiej Siatkówki.

 

Zmiany mocy u zawodniczek piłki siatkowej w czasie meczu mistrzowskiego

Zmiany mocy u zawodniczek piłki siatkowej w czasie meczu mistrzowskiego

Zmiany mocy u zawodniczek piłki siatkowej w czasie meczu mistrzowskiegoW ostatnich kilkunastu latach gra w piłkę siatkową, stała się ogromnie popularną dyscypliną sportu, zarówno na świecie, jak i w Polsce. Profesjonalne kluby i zespoły stwarzają spektakularne widowiska sportowe podziwiane przez wielotysięczną widownię. Dynamika rozwoju gry spowodowała , że najlepsze zawodniczki muszą być poddawane coraz większym obciążeniom treningowym. Istotnego znaczenia nabiera wysokość ciała zawodniczek, szybkość działania procesów analityczno-decyzyjnych oraz szybkość z jaką siatkarka atakuje piłkę i przemieszcza się po boisku a także siła mięśni kończyn dolnych i górnych. Najlepsze światowe zespoły (Brazylia, USA, Rosja) ewaluowały w kierunku skrócenia czasu trwania rozgrywanych akcji, na niekorzyść działań związanych z obroną mocnego, dynamicznego ataku. Konsekwencją tego jest między innymi poprawa skoczności zawodniczek oraz siły górnych partii mięśni, dzięki czemu mogą one atakować skuteczniej.

Przeczytaj cały artykuł

Odnowa biologiczna u sportowców

Odnowa biologiczna u sportowców

Odnowa biologiczna u sportowcówOdnowa biologiczna w obecnych czasach stała się powszechną metodą wspomagania regeneracji naszego organizmu, który ciągle narażony jest na uszkodzenia i kontuzje. Odnowa biologiczna wpływa również pozytywnie na stan psychiczny człowieka. Dzięki tym korzystnym aspektom odnowa biologiczna znalazła ogromne zastosowanie w sporcie. Zawodnicy podczas treningów ulegają rozmaitym kontuzją i urazą. W wyniku czego spada ich kondycja fizyczna. Aby przyśpieszyć proces regeneracji stosuje się metody leczenia medycznego i biologicznego. Jednak oprócz właściwości leczniczych odnowa biologiczna ma zastosowanie w profilaktyce. Sportowcy systematycznie korzystają z zabiegów odnowy biologicznej aby polepszyć swój stan zdrowia fizycznego i psychicznego co prowadzi do osiągnięcia lepszych wyników w swojej dziedzinie sportowej

Przeczytaj cały artykuł

Artur Popko

Artur Popko

Artur PopkoPLPS S.A. powstała właściwie z niczego. Pesymiści twierdzili, że budujemy zamek na piasku. My jednak zaczęliśmy od fundamentów. Najpierw był kontrakt telewizyjny. W drugim roku działalności mieliśmy pierwszego oficjalnego sponsora. W tym też czasie porządkowaliśmy kwestie marketingowe i reklamowe. Kolejne lata to obowiązkowa wykładzina syntetyczna czy elektroniczne bandy reklamowe w halach. W 2005 roku zaczęliśmy prowadzić rozgrywki żeńskie, w poprzednim sezonie powołaliśmy Amatorską PlusLigę. Zadebiutowała też Młoda Ekstraklasa. Nie zapominajmy także o mistrzostwach weteranów, które są nawet starsze od PLPS S.A., ale zawsze z nami związane. – tak opowiadał o kulisach powstania Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, jej prezes Artur Popko.

Przeczytaj cały artykuł

Pierwsza klinika piłki siatkowej

Pierwsza klinika piłki siatkowej

Pierwsza klinika piłki siatkowejWakacyjny aktywny wypoczynek w oparciu o program Akademii Polskiej Siatkówki w dniach 17-30 lipca 2011 w Katowicach. Jeżeli tylko przyglądałeś się jak grają inni, jesteś niezadowolony ze swoich postępów, pragniesz grać w szkolnym zespole lub częściej brać udział w grze swojej drużyny… albo po prostu chcesz być jeszcze lepszy, zapraszamy do udziału! Serdecznie zapraszają trenerzy Kadr Polski: Grzegorz Grządziel, Zbigniew Krzyżanowski, i Wojciech Kasza.

Przeczytaj cały artykuł

Akademia na Facebooku!

facebook

Zapraszamy ponadto do odwiedzenia naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook! Komunikaty o najnowszych informacjach, publikacjach oraz inicjatywach Akademii Polskiej Siatkówki w jednym miejscu. Jesteśmy obecni na Facebooku, aby być jeszcze bliżej Państwa!

Przejdź do Facebooka »

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co sie dzieje się na portalu zapoznaj sie z naszym systemem powiadomień o nowych artykułach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą reklamową APS. Znajdziecie w niej Państwo szeroki wachlarz propozycji reklamowych jakie oferuje Akademia.

Jesteś zainteresowany współpracą z naszą Akademią? Napisz do nas.
Masz uwagi odnośnie działania biuletynu - czekamy na e-maile: akademia@akdemiasiatkowki.com.pl