Biuletyn nr 3/2019
Akademia Polskiej Siatkówki Biuletyn Informacyjny - Akademia Polskiej Siatkówki PZPS
Home APS Bilbioteka Nauczyciele Trenerzy Menedżerowie Zawodnicy Młodzież VIDEO Sklep
 

Dziękujemy za Państwa zaangażowanie!

 
 

Przedstawiamy Państwu wyniki naszej krótkiej sondy zorganizowanej wśród wszystkich odwiedzających portal www.akademiasiatkowki.com.pl W sondzie wzięło udział ponad 300 internautów. Wśród nich 99,8% zadeklarowało, że idea Akademii Polskiej Siatkówki jest słuszna.

CZY JESTEŚ ZA IDEĄ NASZEJ AKADEMII, CZY MOŻE MASZ WĄTPLIWOŚCI?

Liczne Państwa opinie i komentarze pozwolą nam lepiej dostosować dalsze cele i działania Akademii, tak, aby sprostać oczekiwaniom i nie zawieść pokładanych nadziei. Wszystkim użytkownikom, dziękujemy za udział w głosowaniu i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych.

Zapraszamy do korzystania z Internetowego Słownika Terminów Siatkarskich APS. Stworzyliśmy specjalną aplikacje internetową dedykowaną dla wszystkich tych, którzy w swojej działalności lub pracy używają języków obcych. Współczesna siatkówka jest w znaczniej mierze internacjonalna. Coraz więcej polskich zawodniczek i zawodników gra w ligach zagranicznych. Coraz więcej także trenerów i zawodników zagranicznych występuje w Polsce. Mamy nadzieje, że nasz Słownik stanie się przydatną dla Państwa okazją do poznania najczęściej używanych słów w terminologii siatkarskiej.

Jednocześnie informujemy, że trwają parce nad stworzeniem wersji włoskiej słownika a w następnej kolejności zajmiemy się opracowaniem wersji językowej rosyjskiej.

Zostań współautorem słownika!

Każdy z Państwa może wziąć czynny udział w uzupełnianiu zasobów słownika. Jeśli posiadacie terminy, które nie zostały uwzględnione przez nas w Internetowym Słowniku Terminów Siatkarskich APS bardzo prosimy o przesłanie ich na adres akademia@akademisiatkowki.com.pl przy Twoim haśle zostanie umieszczona informacja o autorze.

Dla tych, którzy przyślą swoje propozycje w terminie do 15 czerwca 2010 rozlosowane zostaną książki zatytułowane „Swoje wiem i piszę” - zbiór felietonów autorstwa najlepszego dziennikarza sportowego, wielkiego kibica siatkówki Zdzisława Ambroziaka.

Harmonogram treningów dla dzieci 6-9 lat

Recenzja „Coaching Youth Volleyball”

Wszystkich nauczycieli i instruktorów pracujących z najmłodszymi zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem treningów opracowany na podstawie „Coaching Youth Volleyball” w oparciu o Amerykański Program Edukacji Sportowej.

Harmonogram zawiera sprecyzowany cel oraz opis umiejętności jakie powinien posiąść zawodnik w wieku 6-9 lat. Do każdego celu i etapu zaproponowane zostały ćwiczenia, które mogą być zastosowane w programie treningowym. Tworzą one sytuacje, jakie występują podczas gry z uwzględnieniem pozycji zajmowanych przez zawodników. Ćwiczenia tego typu powinny być stosowane przez trenerów pracujących z dziećmi, aby utrzymać wysoką motywację poprzez grę a jednocześnie dawać dobrą zabawą, ponieważ niewielu zawodników z grupy wiekowej 6-9 lat zdążyło już wypracować określone umiejętności gry w siatkówkę. Z tego względu nie należy zakładać, że zawodnicy z tej grupy wiekowej posiadają jakiekolwiek umiejętności. Głównym zadaniem jest stworzenie warunków, w których będą mogli poznać podstawowe umiejętności taktyczne i techniczne, zgodnie z zaprezentowanym harmonogramem.

Kliknij tutaj i dowiedz się więcej

 

Sylwetka miesiąca

     
 
 

W młodości kopał piłkę i to z powodzeniem. Kontuzja kolana przerwała dobrze rokującą karierę. Dzięki temu nieszczęściu polska siatkówka zyskała sprawnego menedżera. Konrad Piechocki – Prezes PGE SKRY BEŁCHATÓW jest dziś jedną z kluczowych postaci w siatkarskim środowisku. Cztery lata temu odkrył dla polskiej siatkówki Daniela Castellaniego, wówczas decyzja ta oceniana była jako ryzykowna, dziś nikt nie ma wątpliwości, że prezes posiada ogromną intuicję. Świadczy o tym liczba reprezentantów Polski zakontraktowanych przez klub oraz pozycja w Europie i na świecie.

Więcej na temat sportu, pracy w klubie i trudnych decyzjach jakie musi podejmować menedżer czołowego klubu siatkarskiego w Polsce znajdziecie na stronach Akademii.

 
   

Polecamy uwadze...

   
 
 

Zapraszamy do zapoznania się z bazą uczelni wyższych oferujących studia na kierunkach wychowanie fizyczne, sport oraz zarządzanie. Największym zainteresowaniem cieszą się uczelnie: AWF Poznań, Warszawa oraz Katowice i Wydział Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytet Warszawski i Wydział Zarządzania. Kliknij i dowiedz się więcej.

FORUM: Przypominamy o tym, iż cały czas działa siatkarskie forum dla trenerów, zawodników, nauczycieli i menedżerów. Zachęcamy do dyskusji i wymiany doświadczeń.

 
 
 
 
  Jesteś zainteresowany współpracą z naszą Akademią? Napisz do nas  
  Masz uwagi odnośnie działania biuletynu - czekamy na e-maile: akademia@akdemiasiatkowki.com.pl