Akademia Polskiej Siatkówki

Biuletyn Informacyjny Akademia Polskiej Siatkówki

PZPS
Home APS Bilbioteka Nauczyciele Trenerzy Menedżerowie Zawodnicy Młodzież VIDEO Sklep

Wakacje to znakomity okres, nie tylko na odpoczynek, ale również na zgłębianie wiedzy. Dlatego Akademia Polskiej Siatkówki przygotowała szereg publikacji, które dzięki swojej bogatej i ciekawej zawartości, z pewnością pomogą trenerom, instruktorom siatkówki oraz nauczycielom wf-u w podniesieniu ich kwalifikacji zawodowych. Gorąco zapraszamy do lektury!

 

Recenzja miesiąca

Recenzja miesiąca

Recenzja miesiącaObok nauczania i wstępnej fazy doskonalenia techniczno- taktycznego ogólny rozwój motoryczny jest głównym celem szkolenia podstawowego. Sprawność ogólna jest podwaliną, na której można budować później ogólną i specjalną motoryczność. Szczególnie dzieci i młodzież są predysponowane do wszelkich gier i zabaw oraz sportów uzupełniających, co daje im zdobycie dużej ilości nawyków ruchowych. Nie wolno więc tych lat zaprzepaścić. Nawet pierwszy okres dojrzewania nie zakłóca rytmów i skuteczności rozwijania sprawności ogólnej. Siatkarz przez odpowiednie przygotowanie ogólnorozwojowe uzyskuje wszechstronność motoryczną, która pozwala mu na intensywne ćwiczenie specjalistyczne w kolejnych latach treningowych. Racjonalnie prowadzone ćwiczenia ogólnorozwojowe przygotowują układy i funkcje ustroju do uprawiania sportu wyczynowego.

Przeczytaj cały artykuł

Dr Grzegorz Grządziel

Dr Grzegorz Grządziel

Dr Grzegorz GrządzielOd wielu lat Polskie Związki Sportowe poszukują modelowych systemów doboru kwalifikacji oraz szkolenia utalentowanej sportowo młodzieży. Efektywność tych działań zależy bowiem przede wszystkim od trafnego doboru młodzieży pod względem budowy somatycznej i sprawności motorycznej do potrzeb określonej dyscypliny sportu. System kwalifikacji i efektywność szkolenia na poziomie kadetek i juniorek scharakteryzujemy na podstawie działań podejmowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS), gdzie kluczowym etapem kwalifikacji jest Turniej Nadziei Olimpijskich (TNO) i ściśle z nim powiązane funkcjonowanie Szkoły Mistrzostwa Sportowego (SMS) PZPS w Sosnowcu w latach 1995-2005.

Przeczytaj cały artykuł

Czy wiesz, że...

Czy wiesz, że...

Czy wiesz, że...W portal Akademii Polskiej Siatkówki zarejestrowanych jest ponad cztery tysiące użytkowników? Z tej liczby blisko 1,5 tys. to trenerzy, instruktorzy siatkówki oraz nauczyciele wf-u. Dziękujemy serdecznie wszystkim odwiedzającym nasz portal!

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz takżeGra w piłkę siatkową opiera się głównie na działaniach zespołowych. Zwycięstwo w meczu/turnieju odnosi drużyna. Zadania stawiane w grze wymagają jednak specjalnych dyspozycji i umiejętności od poszczególnych zawodników – specjalizacja funkcji i pozycji. To często od nich – zależy sukces zespołu. Nie bez znaczenia jest zatem wyróżnianie w meczu najlepszego zawodnika (nagroda MVP) oraz przyznawanie nagród najlepszym zawodnikom w turniejach ME, MŚ, LŚ, PŚ, IO na poszczególnych pozycjach: atakującym, blokującym, przyjmującym, rozgrywającym, libero, a także najskuteczniejszym, i zagrywającym. Aby doprowadzić zawodników do takich sukcesów muszą oni przejść wieloletni proces szkolenia oraz zdobywania umiejętności i doświadczeń w grze na różnych poziomach zaawansowania. Osobnicze możliwości rozwoju mistrzostwa sportowego determinowane są przez dwie grupy czynników. Pierwszą z nich stanowi zespół uwarunkowań genetycznych, drugą wpływy środowiska przejawiające się w procesie treningu.

Przeczytaj cały artykuł

Akademia na Facebooku!

facebook

Zapraszamy ponadto do odwiedzenia naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook! Komunikaty o najnowszych informacjach, publikacjach oraz inicjatywach Akademii Polskiej Siatkówki w jednym miejscu. Jesteśmy obecni na Facebooku, aby być jeszcze bliżej Państwa!

Przejdź do Facebooka »

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co sie dzieje się na portalu zapoznaj sie z naszym systemem powiadomień o nowych artykułach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą reklamową APS. Znajdziecie w niej Państwo szeroki wachlarz propozycji reklamowych jakie oferuje Akademia.

Jesteś zainteresowany współpracą z naszą Akademią? Napisz do nas.
Masz uwagi odnośnie działania biuletynu - czekamy na e-maile: akademia@akdemiasiatkowki.com.pl