Akademia Polskiej Siatkówki

Biuletyn Informacyjny Akademia Polskiej Siatkówki

PZPS
Home APS Bilbioteka Nauczyciele Trenerzy Menedżerowie Zawodnicy Młodzież VIDEO Sklep

Jaki jest polski kibic siatkówki? Jakie cechy odróżniają go od kibica piłki nożnej? Na co powinien zwrócić uwagę siatkarz aby uniknąć kontuzji? Dlaczego ważna jest profilaktyka w medycynie sportowej? Odpowiedzi nie tylko na takie pytania znajdą Państwo w najnowszych publikacjach Akademii Polskiej Siatkówki! Serdecznie zapraszamy do lektury!

 

Wywiad miesiąca

Wywiad miesiąca

Wywiad miesiącaStosujemy pełną paletę badań. Weźmy na przykład znaczenie długości nóg u siatkarza. Jest to bardzo ważne dla jego zdrowia jak i gry. Mierzymy sportowcom długość nóg, bo gdy zawodnik ma krótszą nogę od drugiej ma to wtedy zaczynają się pojawiać problemy. Wyrównujemy brakujące centymetry wkładką w bucie. Przy takim wzroście i wadze, agresywnym treningu, jest ważne aby nogi były równe. Bardzo ważne jest to, aby zawodnika zobaczyć przed sezonem, skorygować u niego pewne niedociągnięcia. Im szybciej się zauważy tym większa szansa na ominięcie kontuzji. Mało kto wie, że w siatkówce ważna jest symetria. Symetria ciała, zagrań oraz wszelkich detali, które mają z pozoru mały wpływ na grę. – mówi dr Adrian Rymarczyk, lekarz AZS Politechniki Warszawskiej. W niezwykle ciekawym wywiadzie opowie nam jak ważne jest odpowiednie podejście do zdrowego trybu życia przez sportowca, a także o tym na co trzeba zwracać uwagę, aby uniknąć kontuzji.

Przeczytaj cały artykuł

Raport z badania

Raport z badania

Raport z badaniaFan wg ogólnej definicji jest to osoba podziwiająca człowieka, grupę ludzi, dzieło sztuki, bądź ideę. Jest to skrót od słowa fanatyk, jednak ma mniej pejoratywny, a nawet pozytywny wydźwięk. Fani określonego zjawiska często organizują się, tworząc tzw. fankluby, lub organizują imprezy z tym związane. Kim jest zatem kibic siatkówki? Według większości kibiców typowy kibic siatkówki to młody mężczyzna, który jest dobrze wykształcony, spokojny, lojalny wobec swojej drużyny, skłonny do poświęceń dla niej, rozsądny i spontaniczny – m.in. takie wnioski płyną z raportu przeprowadzoną przez badaczy z Uniwersytetu Łódzkiego. Jakie cechy posiada jeszcze kibic siatkówki? Zapraszamy do lektury artykułu.

Przeczytaj cały artykuł

???

???

???Na portalu Akademii Polskiej Siatkówki można przeczytać ponad 200 artykułów? Gorąco zachęcamy do lektury!

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz takżeZapraszamy ponadto do lektury materiałów, które zostały przygotowane specjalnie na II Konferencję dla Trenerów PlusLigi, PlusLigi Kobiet i I Plus Ligi Kobiet i Mężczyzn, która odbyła się w zeszłym roku w Bydgoszczy. Wykłady prowadzili takie gwiazdy światowej siatkówki jak Bernardo Rezende, Silviano Prandi czy Daniel Castellani.

Zobacz prezentację

Akademia na Facebooku!

facebook

Zapraszamy ponadto do odwiedzenia naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook! Komunikaty o najnowszych informacjach, publikacjach oraz inicjatywach Akademii Polskiej Siatkówki w jednym miejscu. Jesteśmy obecni na Facebooku, aby być jeszcze bliżej Państwa!

Przejdź do Facebooka »

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co sie dzieje się na portalu zapoznaj sie z naszym systemem powiadomień o nowych artykułach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą reklamową APS. Znajdziecie w niej Państwo szeroki wachlarz propozycji reklamowych jakie oferuje Akademia.

Jesteś zainteresowany współpracą z naszą Akademią? Napisz do nas.
Masz uwagi odnośnie działania biuletynu - czekamy na e-maile: akademia@akdemiasiatkowki.com.pl