Akademia Polskiej Siatkówki

Biuletyn Informacyjny Akademia Polskiej Siatkówki

PZPS
Home APS Bilbioteka Nauczyciele Trenerzy Menedżerowie Zawodnicy Młodzież VIDEO Sklep

Uprzejmie pragniemy poinformować, że portal Akademii Polskiej Siatkówki notuje stały wzrost popularności wśród osób zainteresowanych tematyką siatkarską. W ciągu półtora roku istnienia strony www.akademiasiatkowki.com.pl, Akademia może się pochwalić bardzo dobrymi statystykami.

Przez 18 miesięcy istnienia na portalu zarejestrowało się ponad 3600 osób, z czego połowa to trenerzy, instruktorzy siatkówki oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Z każdym miesiącem stronę Akademii odwiedza od 6 do 7 tysięcy osób. 95% użytkowników portalu mieszka w Polsce, pozostałe 5% wchodzi na strony z zagranicy (1,5% - Czechy, 0,7% - Belgia, 0,6% - Niemcy, 0,5% - Wielka Brytania, 0,4% - Włochy, 0,5% - inni). 17 % osób mieszka w Warszawie, 10% stanowią mieszkańcy Trójmiasta, 9% na terenie Aglomeracji Górnośląskiej, 9% -w Krakowie, 7% - w Poznaniu, po 3 % użytkowników mieszka w  Rzeszowie i w Lublinie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzających nasz portal i równie gorąco zachęcamy do przeczytania najnowszych publikacji na stronie www.akademiasiatkowki.com.pl

 

Video Wykład – Robert Bałuszyński cz.2

Video Wykład – Robert Bałuszyński cz.2

Video Wykład – Robert Bałuszyński cz.2Akademia Polskiej Siatkówki ma przyjemność zaprezentować Państwu drugą część wykładu video Roberta Bałuszyńskiego poświęconej zagrywce szybującej z wyskoku. Dzięki uprzejmości FIVB wykład video „ Metodyka i doskonalenie zagrywki szybującej z wyskoku” jest bogato ilustrowany materiałami filmowymi z największych imprez siatkarskich na świecie, podczas których kamera zarejestrowała zagrywkę przez znakomitszych graczy.  Materiał filmowy został wzbogacony także o grafiki obrazujące wybrane ćwiczenia w taki sposób aby ich zastosowanie było jak najbardziej przystępne.

Przeczytaj cały artykuł

wzorzec a rzeczywistość - DYSKUSJA

wzorzec a rzeczywistość - DYSKUSJA

wzorzec a rzeczywistość - DYSKUSJAWielu autorów podejmowało problematykę wzorca trenerskiego, lecz wszyscy mimo badania wspólnych parametrów, nie określili jednoznacznie takiego ideału. Przeprowadzone badania na zawodniczkach grup młodzieżowych uprawiających piłkę siatkową dostarczyły cennych informacji, z którymi każdy szkoleniowiec pracujący z kobietami powinien się zapoznać i kierować w przyszłej pracy trenerskiej. Badane dziewczęta posiadają duże rozeznanie, co do wymagań, jakie pragną stawiać swojemu trenerowi. Zaczynając od wyglądu zewnętrznego ideału szkoleniowca w oczach młodych adeptek sztuki siatkarskiej należy stwierdzić, że szczególną uwagę zwracają one na sportowy strój, aktywny tryb życia i sportową sylwetkę oraz wiele innych pojęć odnoszących się do cech, które kojarzą się ze zdrowiem i aktywnością fizyczną. Mało istotna jest dla nich uroda, czy wzrost szkoleniowca.

Przeczytaj cały artykuł

Turniej im. Złotej Drużyny Huberta Wagnera

Turniej im. Złotej Drużyny Huberta Wagnera

Turniej im. Złotej Drużyny Huberta Wagnera W dniach 12-13 marca 2011 odbył się XIX Międzynarodowy Turniej im. Złotej Drużyny Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół średnich. Pomysłodawcą i organizatorem Turnieju był Krzysztof Marszalik, nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego i trener pierwszej klasy piłki siatkowej. Patronem turnieju był Polski Komitet Olimpijski, Federation Internationale Cinema Television Sportifs oraz Gazeta Wyborcza. Impreza mana celu przypominać młodzieży największe sukcesy, które męska reprezentacja Polski osiągnęła w swojej historii - zdobycie Mistrzostwa Świata w Meksyku 1974 oraz złotego medalu olimpijskiego na Letnich Igrzyskach olimpijskich w Montrealu 1976.

Przeczytaj cały artykuł

Akademia na Facebooku!

facebook

Zapraszamy ponadto do odwiedzenia naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook! Komunikaty o najnowszych informacjach, publikacjach oraz inicjatywach Akademii Polskiej Siatkówki w jednym miejscu. Jesteśmy obecni na Facebooku, aby być jeszcze bliżej Państwa!

Przejdź do Facebooka »

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co sie dzieje się na portalu zapoznaj sie z naszym systemem powiadomień o nowych artykułach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą reklamową APS. Znajdziecie w niej Państwo szeroki wachlarz propozycji reklamowych jakie oferuje Akademia.

Jesteś zainteresowany współpracą z naszą Akademią? Napisz do nas.
Masz uwagi odnośnie działania biuletynu - czekamy na e-maile: akademia@akdemiasiatkowki.com.pl