Biuletyn nr 6/2021
Akademia Polskiej Siatkówki Biuletyn Informacyjny - Akademia Polskiej Siatkówki PZPS
Home APS Bilbioteka Nauczyciele Trenerzy Menedżerowie Zawodnicy Młodzież VIDEO Sklep
 

Newsletter nr 6

 
 

Recenzja miesiąca – Teoria przywództwa cz. 2

Znakomity teoretyk, a niegdyś wybitny sportowiec, prof. Zbigniew Czajkowski, przybliży Państwu zależności między teorią a praktyką w swoim opracowaniu „ Teorie przywództwa” . Według niego „teoria i praktyka są spójne, stanowią całość i nawzajem się uzupełniają i dlatego jedną z najbardziej podstawowych zasad treningu jest – powinna być! – zasada jedności teorii i praktyki, wiedzy i umiejętności, poznania i działania. Uczeni, dla których liczba przysiadów i „pompek” wykonywana przez dzieci ze szkoły w Pcimiu Dolnym, poddana dokładnej analizie statystycznej stanowi „wyczyn naukowy” i którzy z pobłażliwym lekceważeniem odnoszą się do obserwacji, wniosków i wieloletnich doświadczeń praktycznych trenerów, są tak samo jednostronni, jak niektórzy trenerzy, którzy mówią: Eee, co mi tam jakaś wydumana teoria, ja sam najlepiej wiem, jak mam postępować, nauczać i prowadzić ćwiczenia”. Zapraszamy do lektury całego artykułu na łamach Akademii Polskiej Siatkówki

Prezentacja miesiąca

Chcesz wiedzieć więcej o zagrywce?

Zapraszamy do lektury prezentacji Roberta Bałuszyńskiego.

Laureat konkursu Akademii Polskiej Siatkówki przedstawił nowatorskie podejście do jednego z najważniejszych elementów gry. W swojej pracy „Metodyka nauczania i doskonalenie zagrywki szybującej w wyskoku („jump float”)” Bałuszyński pokazuje krok po kroku rozwiązania, które z pewnością przydadzą się każdemu trenerowi i zawodnikowi siatkówki!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

Wywiad miesiąca - Dariusz Matuszak

– Zaczęło się tylko od męskiej reprezentacji, trochę na zasadzie eksperymentu. Potem ta współpraca regularnie się rozszerzała. W następnym etapie była reprezentacja żeńska, niedługo potem wszystkie nasze kadry narodowe. Kolejny obszar to wejście w rozgrywki ligowe a następnie tytularność. Bardzo ważnym momentem było podpisanie umowy długofalowej, aż sześcioletniej, która jest ewenementem na polskim rynku. W roku 2008 ryzykowaliśmy i my i Polski Związek Piłki Siatkowej – tak wspomina początki inwestowania w siatkówkę Dariusz Matuszak, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polkomtela S.A. Jak się im udało i co było dalej? O tym przeczytacie Państwo na stronach www.akademiasiatkowki.com.pl.

 

APS na Facebooku!

     
 
 

Zapraszamy ponadto do odwiedzenia naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook! Komunikaty o najnowszych informacjach, publikacjach oraz inicjatywach Akademii Polskiej Siatkówki w jednym miejscu. Jesteśmy obecni na Facebooku, aby być jeszcze bliżej Państwa!

 
 

Trochę statystyki...

     
 
 

W tym miesiącu najchętniej czytaną publikacją okazało się Opracowanie planów sezonowych i treningowych. Sporządzony w przystępny sposób plan szkoleniowy zachęcił do zapoznania blisko tysiąc osób. Jakby tego było mało, w samym sierpniu na stronie Akademii Polskiej Siatkówki zarejestrowało się kolejnych 150 osób. Już teraz z publikacji na naszym portalu korzysta ponad pół tysiąca trenerów i zawodników siatkówki z całej Polski! Serdecznie dziękujemy i zachęcamy do odwiedzania strony Akademii!

 
   

Sylwetka miesiąca…

   
 
 

Grał z największymi gwiazdami Światowej siatkówki, w najsilniejszej lidze Świata. Zdobywał medale mistrzostw Polski i Włoch. Był reprezentantem naszego kraju. Teraz Krzysztof Stelmach stanął poza linią boiska. Został szkoleniowcem i zamierza wykonywać ten zawód tak samo profesjonalnie, jak to robił do tej pory, będąc zawodnikiem. Akademia Polskiej Siatkówki przedstawia człowieka, który siatkówce oddał się całkowicie.

Dowiedz się więcej »

 
 
 

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co sie dzieje na portalu zapoznaj sie z naszym systemem powiadomień o nowych artykułach. Użytkowniku, ustaw swój system już teraz! Wystarczy się zalogować w APS i przejść na tą stronę.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą reklamową APS. Znajdziecie w niej Państwo szeroki wachlarz propozycji reklamowych jakie oferuje Akademia.

 
 
 
  Jesteś zainteresowany współpracą z naszą Akademią? Napisz do nas  
  Masz uwagi odnośnie działania biuletynu - czekamy na e-maile: akademia@akdemiasiatkowki.com.pl